Ahmet Ataç 15 02 2024

"Dayanışma içinde olacağız"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç "Dayanışma içinde olacağız"
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında Hatay’a gitti. Kurt, burada arama kurtarma çalışmalarına katılan Odunpazarı Belediyesi’nin arama kurtarma ekibi OBAK’ı ziyaret etti.

Sütiş Eskişehir
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında Hatay’a gitti. Başkan Kurt, burada arama kurtarma çalışmalarına katılan Odunpazarı Belediyesi’nin arama kurtarma ekibi OBAK’ı ziyaret etti. Ardından da Hatay’ın diğer ilçelerine giderek belediye başkanları, CHP ilçe başkanları ve depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. Geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Başkan Kurt, “Her zaman dayanışma içinde olacağız. Yaraları birlikte saracağız” dedi.  İlçeleri gezen Başkan Kurt’un Hatay’daki ilk durağı Antakya oldu. Antakya’da arama kurtarma çalışmalarına katılarak 18 kişiyi enkaz altından sağ çıkaran Odunpazarı Belediyesi’nin arama kurtarma ekibi OBAK’ı ziyaret eden Başkan Kurt, OBAK ekip lideri Ercan Temel’den çalışmalar ve bölge hakkında bilgi aldı. Başkan Kurt, OBAK ile Antakya’da arama kurtarama çalışmaları yaptıkları alanı gezdi. Başkan Kurt, OBAK’a gösterdikleri büyük çaba ve özveri için teşekkür etti.
"Dayanışma içinde olacağız" 18.02.2023
"SİZLERE MİNNETTARIZ"

Antakya’da gerçekleştirdikleri arama kurtarma çalışmaları ile bilgi veren OBAK Ekip Lideri Ercan Temel, Başkan Kurt’a depremin ilk gününden beri Antakya’da yaşananları anlattı. Depremin 12’inci gününde görevlerinin başında olduklarını belirten Temel, B sektöründe saha çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Başkan Kurt Antakya’nın ardından Hatay’ın diğer ilçelerini ziyaret ediyor. Burada çeşitli ziyaretlerde bulunan Başkan Kurt, belediye başkanları, CHP ilçe başkanları ve depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kurt, “Depremin 12. gününde Hatay Antakya'da görevlerine devam eden Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibimiz OBAK'ı ziyaret ettim. Çalışmalar hakkında bilgi aldım. İlk günden beri zor şartlarda özveriyle vatandaşımızın yardımına koşan ve 18 vatandaşımızı enkazdan canlı olarak çıkaran ekibimize teşekkür ediyorum. Onlara minnettarız ve onlarla gurur duyuyoruz. Deprem bölgesinde belediye başkanlarımızı, CHP ilçe başkanlarımızı, depremzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Her zaman dayanışma içinde olacağız. Yaraları birlikte saracağız” dedi. 
Türkiye Barolar Birliği tarafından Hatay'da oluşturulan koordinasyon merkezini de ziyaret eden Kurt, “Barolarının nöbetleşe görev yaptıkları merkezde nöbet sırası Eskişehir Barosu'ndaydı. Eskişehir Baro Başkanımız Av. Mustafa Elagöz, Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Veli Küçük ve diğer baro başkanlarımızla bir araya geldik, çalışmalarında kolaylıklar diledik” ifadelerini kullandı.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi