alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Erdoğan TEKGÖZ kimdir?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Erdoğan TEKGÖZ kimdir?
A
a

Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz; 1956 yılında Eskişehir’de doğmuştur.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İş hayatına başladığında henüz 9 yaşında olan Tekgöz; 34 yaşındaki babasını bir trafik kazasında kaybetmiş, 5 kardeşi ile birlikte öksüz kalmışlardır. O yaşında ağabeyleriyle birlikte gazoz ve çekirdek satan, ayakkabı boyacılığı yapan Erdoğon Tekgöz, 1970 yılında ise Vişnelik Mahallesine açtıkları bakkal dükkânında çalışmaya başlamıştır. Tekgöz ailesi o dönemde sahibi oldukları Özlem Ticaret ile Eskişehir'de İlk defa bakkalın ayağına giderek 1976 yılından itibaren servis toptancılığını başlatmıştır. İlerleyen yıllarda ise birçok saygın markanın bayiliğini alarak firmayı büyütmüşler, konaklama sektörüne de girerek öğrenci kenti olan Eskişehir'in ilk öğrenci yurt ve apartlarını yapmışlardır.
 
1990 yılından sonra yurt dışına açılan firma; Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Ukrayna ve Moskova'da depolar kurmuş, Kıbrıs'ta da turizm, yurt işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe yatırımlar yapmıştır. Özlem Grup adıyla önemli oranda ithalat ve ihracat gerçekleştiren firma bugün inşaat-gayrimenkul, tarım, turizm, yurt İşletmeciliği, gıda ve ticaret ile enerji sektörlerinde başarıyla faaliyet göstermekte, kent ve ülke ekonomisine katkıda bulunarak, büyümeye devam etmektedir. Erdoğan Tekgöz 50 yıllık bir emeğe dayanan özlem Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı'dır.
 
Başarılı iş yaşamının yanı sıra cemiyetçi kişiliğiyle de tanınan Erdoğan Tekgöz, sayısız sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Halen Türkiye Futbol Federasyonu'nun Yönetim Kurulu'nda ve Yunusemre Vakfı'nda hizmetlerine devam etmektedir. Eskişehirspor'un yönetim kademelerinde de uzun yıllar görev yapan Tekgöz; Estim Toptancılar Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı, Eskişehir Rumeli Sanayici İşadamları Derneği ve Çiftelerliler Derneği Kurucu üyesidir.
 
Eskişehir Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz, ticaretteki ve İhracattaki başarısını, bilgi birikimini ve tecrübesini şimdi kente sunmaya, paylaşmaya, hizmet etmeye hazırdır.
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat