Ahmet Ataç 15 02 2024

Eskişehirli kadınlar depremzede çocuklar için seferber oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirli kadınlar depremzede çocuklar için seferber oldu
A
a

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde bir araya gelen gönüllü kadınlar, depremzedeler çocuklar için bez oyuncaklar, eşofman ve pijama takımları dikiyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir depremin yaralarını sarmak için depremzedelere el uzatmaya devam ediyor. Eskişehir halkı maddi ve manevi olarak depremzedelere birçok yardımda bulunurken bunlardan bir tanesi Sivrihisar'da gerçekleşiyor. Sivrihisar  Belediyesi Sanat Atölyeleri'ndeki kurslara katılan 200 kadın, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'nün desteğiyle, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgede yaşayan ya da aileleriyle başka illere taşınmak zorunda kalan çocuklar için gönüllü üretim yapmaya başladı.

Eskişehirli kadınlar depremzedeler için bir araya geldi

Eskişehirli kadınlar, depremden etlilenen kız çocukları için oyuncak bez bebek, erkekler için sopalı at üreten kadınlar, eşofman ve pijama takımları da dikiyor.

Kadınların ürettiği oyuncaklar, eşofman ve pijama takımları peyderpey bölgeye gönderiliyor ayrıca Sivrihisar'da barınan depremzede çocuklara belediye ekipleri tarafından ulaştırılıyor.

"Üretim tamamen gönüllülük esasıyla yapılıyor"

Eskişehir'in Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, AA muhabirine, depremler nedeniyle büyük acılar yaşandığını söyledi. Benzer acıların tekrar yaşanmamasını dileyen Yüzügüllü, ellerinden geldiğince afetzedelerin yanında olmaya çalıştıklarını ifade etti. Depremden etkilenen çocuklar için çeşitli üretimler yaptıklarını belirten Yüzügüllü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Depremzede çocuklarımızın yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek, yüzlerini güldürebilmek için Sivrihisar'daki kadınlarımız el ele verdi. Deprem bölgesindeki ve oradan kentimize gelen çocuklarımıza oyuncaklar yaptık. Bunun yanı sıra depremzede çocuklar için eşofman ve pijama takımları dikiyorlar. Bunları peyderpey deprem bölgesine gönderiyoruz. Atölyelerdeki üretim tamamen gönüllülük esasıyla yapılıyor."

Yüzügüllü, depremin etkilediği kentlerden ilçeye gelen kadınlar ve kız çocuklarına atölyelerde kurslar verdiklerini de ifade etti. Atölyede eğitim veren Eskişehirli Saliha Demiral ise Yüzügüllü'nün desteğiyle gönüllü kursiyerlerle depremzede çocukların yüzünü güldürmek için oyuncak bebek üretimine başladıklarını dile getirdi. Kursiyerlerden Yasemin Açıkgöz, bir haftadır depremzede çocuklar için üretim yaptıklarını belirterek, "Depremzede çocukların yüzünün gülmesine katkımız olursa ne mutlu bize." dedi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi