Ahmet Ataç 15 02 2024

Eskişehir’den Hataylı üreticilere yardım eli

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’den Hataylı üreticilere yardım eli
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesinde başlattığı çalışmayla Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’dan sonra Hatay’da da hayvan üreticilerine yem desteği sağladı.  

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı deprem sonrası çalışmalarına aralıksız devam ederken, afet bölgesinde zor durumda olan hayvan üreticilerine de destek vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri Kahramanmaraş, Malatya Doğanşehir ilçesi ve köyleri ile Adıyaman Gölbaşı Harmanlı Beldesi ve köylerinden sonra Hatay Samandağ ilçesi ve köylerindeki hayvan üreticilerine destek amacıyla yem dağıtımı gerçekleştirdi.

ESKİŞEHİR'E TEŞEKKÜR ETTİLER

Ekipler tarafından Hatay Samandağ’daki depremzede üreticilere 12 ton büyükbaş hayvan yemi desteği sağlandı. Üreticiler verilen destekten mutlu olduklarını belirterek, Hatay ve ilçelerinde büyük yıkım olduğunu, besi yemi bulmakta zorlandıklarını ve bu tür desteklerin kendileri için can suyu olduğunu söyleyerek Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi