Ahmet Ataç 15 02 2024

Eskişehir DAK ekibi 4’üncü günde hamile kediyi enkazdan kurtardı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir DAK ekibi 4’üncü günde hamile kediyi enkazdan kurtardı
A
a

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından afet bölgesine hareket ederek 32 üyesiyle Adana’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan Dorlion Arama Kurtarma (DAK) ekibi 11 kişinin cansız bedenine ulaşırken, hamile bir kedi ise enkazdan canlı olarak çıkarıldı.   

Sütiş Eskişehir
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından bölgedeki 10 ilde büyük yıkım meydana geldi. Ülkenin dört bir yanından arama kurtarma ekipleri deprem bölgesine hareket etti. AFAD koordinesinde depremin ilk günü Eskişehir’den yola çıkan DAK ekibi de Adana’ya ulaştı. 6 Şubat günü saat 13.24’te gerçekleşen 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremde yıkılan 5 katlı Sinem Apartmanı’nın enkazında görev alan toplam 32 ekip üyesi, 11 kişinin cansız bedenine ulaştı. 

Arama kurtarma çalışmaları sırasında enkazdan gelen sese yönelen ekip, çalışmaların dördüncü gününde hamile bir kediyi enkazdan çıkardı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirlenen kediye su ve mama verildi. Ekip üyeleri, büyük korku yaşayan hayvanı okşayarak sakinleştirdi. Adana’daki çalışmalarını tamamlayan DAK ekibi, AFAD koordinesinde Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde görevlendirildi. 32 kişilik ekip, hazırlıkların tamamlanmasının ardından Afşin’e doğru yola çıktı. 
                                      
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
hasan ali 10 Şubat 2023 22:20

süpersiniz can lar 1 degil enaz 5 canı kurtardınız sagolun var olun

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi