Doktor Tavsiyesi İle Meslek Sahibi Oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Doktor Tavsiyesi İle Meslek Sahibi Oldu
A
a

Kütahya'da Psikolojik Rahatsızlığı Sebebiyle Doktor Tavsiyesi İle Resme Başlayan Ayşe Kart, Bu Sayede Meslek Sahibi Oldu.

Sütiş Eskişehir
Kütahya’da psikolojik rahatsızlığı sebebiyle doktor tavsiyesi ile resme başlayan Ayşe Kart, bu sayede meslek sahibi oldu.
1 çocuk annesi Kart, 10 yıl önce psikolojik rahatsızlığı sebebiyle doktora gitti. Doktoru Kart’a tedavi uygulayıp mutlaka bir sanat dalı ile meşgul olmasını tavsiye etti. Bunun üzerine Kart, Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Kültür Sanat Merkezine giderek, Ressam Sabahat Sarıoğlu’ndan bir süre yağlı boya resim kursu aldı. Ayşe Kart, kursla birlikte hem rahatsızlığını yendi hem de meslek sahibi oldu.
Kart, Kert Konseyi Kültür Sanat Merkezindeki atölyesinde yüzlerce yağlı boya tablosu yaptı. Ayşe Kart’ın yaptığı yağlı boya tablolar, birer sanat eseri olarak duvarlardaki yerini almaya devam ediyor.
Ressam Ayşe Kart, "Benim tavsiyem, herkesin mutlaka bir sanat dalı ile uğraşması. Hayat, sanat ile bir başka anlamlı. Doktor tavsiyesi ile hem rahatsızlığından kurtuldum, hem de meslek sahibi oldu" diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi