Motorinden sonra benzine dev zam geliyor! Eskişehir benzin fiyatı ne kadar?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Motorinden sonra benzine dev zam geliyor! Eskişehir benzin fiyatı ne kadar?
A
a

Eskişehirliler aracınızın deposunu doldurun. Seçimin ardından başlayan zam dalgası devam ediyor. Dün motorine gelen dev zamdan sonra bu gece de benzine büyük bir zam geliyor. Eskişehir benzin fiyatı ne kadar olacak? Detaylar haberimizde

Sütiş Eskişehir
Motorinden sonra benzin fiyatlarına da bu gece büyük zam geliyor. Vergi ve kur artışlarının ardından petrol fiyatlarındaki yükseliş, akaryakıtta zam yağmuruna neden oldu. 
Sektör kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 1 lira 64 kuruş zam gelecek.
Motorine dün gece 2 lira 3 kuruş zam gelmişti.

Eskişehir benzin fiyatı ne kadar olacak?
Bu geceki zamla birlikte benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak Eskişehir'de 39.20 TL, İstanbul’da 38,51 TL’ye, Ankara’da 39,08 TL’ye, İzmir’de 39,19 TL’ye yükselecek.
Motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak Eskişehir'de 40,70 TL, İstanbul’da 39,99 TL, Ankara’da 40,53 TL, İzmir’de 40,71 TL seviyesinde bulunuyor.
Fiyatlar, iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.
14 Mayıs'taki seçim öncesinde litre fiyatı İstanbul'da benzinde 19,81 TL, motorinde 18,58 TL idi.
Seçim sonrasında geçen yaklaşık üç buçuk ayda zam oranı motorinde yüzde 105'i aştı. Benzindeki zam oranı ise yüzde 95 oldu.
Seçim öncesinde döviz kurlarını rezerv satarak tutan ve vergi indirimleri yapan hükümet, seçimin hemen ardından kuru yükseltmiş ve tarihi vergi zamları yapmıştı.
Aralık 2021'de 10 TL'yi aşarak ilk kez çift haneyi gören akaryakıt fiyatları, sadece 21 ayda dörde katlanarak 40 TL'yi aştı.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi