Köksal, Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan Kurulu’nda konuştu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Köksal, Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan Kurulu’nda konuştu
A
a

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal Memur-Sen Genişletilmiş il Divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sütiş Eskişehir
Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal Memur-Sen Genişletilmiş il Divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Köksal, 1995'ten bu yana sahada mücadele verdiklerini belirterek," Sayın Bakanım kıymetli vekil adaylarımız değerli protokol beraber yol yürümekten onur duyduğum, sahada gece gündüz mücadele eden değerli yol arkadaşlarım Memur sen genişletilmiş il divanına hoşgeldiniz. Memur sen ailesi olarak 1995 yılından Bu yana sahada mücadele veriyoruz. Biz Memur-Sen olarak hep demokrasiden yana, milli iradeden yana, değerlerimizden ve inancımızdan yana tavır aldık. Şimdi de aynı inançla milli irade tecelli etsin, istikrar sürsün, kazanımlarımız büyüsün, ’Büyük Türkiye’ ideali yolunda yürümeye devam edelim istiyoruz. Tavrımız da talebimiz de net.Hemşiremizin, ebemizin, kısacası tüm kamu çalışanlarımızın alım gücünü yükseltecek, enflasyon kayıplarını giderecek seyyanen zam istiyoruz. Çabamız bu yönde, mücadelemiz bu istikamettedir. Güçlü Memur Güçlü Türkiye sloganı ile hareket ediyoruz. Zor süreçlerden geçiyoruz, ekonomik olarak zor bir süreç geçirdik. Pandemi ile bütün dünyada hayat  durma noktasına geldi. Ardından dünyada eşi benzeri görülmemiş yüzyılın afetini yaşadık. Devletimizin yaraları sarıyor, sarmaya çalışıyor" dedi."TEŞKİLATIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM"


Hüseyin Köksal, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: "Memurlar olarak bizde ekonomik anlamda zor bir süreç yaşıyoruz. Memur sene yandaş diyorlar, Sarı Sendika diyorlar bu nu anlamayanlara bir kaç cümle ile cevap vermek istiyorum. Memur sen Milli irade den yanadır. Millet iradesinden yanadır. Filistin betonlar ile çevrilirken, bizler flistinli kardeşlerimizi yalnız bırakmayanlar ile yanyanayız ve aynı istikametteyiz. Kudüs’ü yalnızlığa bırakmayanlar ile aynı yoldayız Libya’yı kaderine terk etmeyenler ile aynı yöndeyiz.  Suriye de sınırımıza dayanmış PKK ve iş birlikçilerine karşı dim dik duranlar ile kolkolayız. Mavi vatan diyen ,Kıbrıs’ta oynanan oyunlara karşı yedi düvele meydan okuyanlar ile beraberiz. Karadeniz de Akdeniz’de biz de varız diyenler ile yol yürüyoruz. Dünya 5'ten büyüktür diyenler ile beraberiz.Bizim derdimiz önce millet önce devlet diyenlerle gönül gönüleyiz. Bazen siyasiler eleştiri yapıyoruz, yapıyorum. Bu dönemde hak aranmaz diyorlar bu dönemde hak istenmez diyorlar. Bu dönem çok önemli diyorlar. Ancak bugün dahi aramıza katılamayanlar var. Evet siyasilerimize de geçmişi unutulanlara bir kaç kelime ile geçmişi özetlemek isterim. 2007 de Cumhurbaşkanlıpı krizi, 17/25 Aralık krizi, Ve en önemlisi 15 Temmuz. Cumhurbaşkanımızın en önemli teşekkürünü tekrar hatırlatmak istiyorum 15 temmuzda Memur sen e özel teşekkür etti Güçlü Memursen 15 Temmuz da ilk meydanlara çıkan devletine milletine konmaya çalışan ipoteğe en güçlü cevabı veren sivil toplum kuruluşudur. Bizde Eskişehir'de gatta il başkanlığından tüm teşkilatımızı alanlara davet ettik. Vilayet meydanında ilk çadırı biz kurduk. Değerli arkadaşlar kıymetli protokol memurlar olarak Büyüyen Türkiye’den haklı payımızı istiyoruz. Güçlü Türkiye’de Güçlü Memur olsun istiyoruz.Son dönemde işçi memur kavgası başlasın istemiyoruz. Büyükşehirler de yüksek kiralardan atanma isteğinden vazgeçen memur olsun istemiyoruz. Bütün memurlara seyyanen zam istiyoruz 1 derecede olan bütün memurlara 3600 hakkı tanınmalı diyoruz. Güçlü Türkiye’den kısacası hak edileni istiyoruz.Başta Sağlık sen ailesinin ve bütün memurların sesi ve güçlü temsilcisi olmaya devam edeceğiz.14 Mayıs ya istikrar yada sonu belli olmayan bir kaos için tarafımız belli kararımız net diyoruz. Katılımlarımdan dolayı bütün teşkilatıma sonsuz teşekkür ediyorum gecemiz hayır günümüz bereketli olsun."
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi