Kılıçdaroğlu sözleriyle Büyükerşen'i işaret etti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu sözleriyle Büyükerşen'i işaret etti
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlere yönelik yapılan anketlerin sonuçlarına değinerek önemli bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için Yılmaz Büyükerşen’in yeniden aday olacağı şeklinde yorumlandı. 

Sütiş Eskişehir
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan anketlerin yerel seçimlere aynı adaylarla girerlerse kazanacaklarını gösterdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için Yılmaz Büyükerşen’in yeniden aday olacağı şeklinde yorumlandı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklama ile yerel seçimlere aynı adaylarla gireceklerini işaret etti. 2019 yerel seçimlerinin muhalefet açıısndan çok önemli kazanımlara neden olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Antalya kazanıldı. İzmir, Eskişehir, Hatay, Muğla, Aydın büyükşehir belediyeleri yeniden kazanıldı. Bu başarının en önemli nedenlerinden biri İYİ Parti’yle yapılan işbirliği. Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin de desteği son derece kıymetli. Aynı zamanda adaylarımız sadece bu üç partinin oyunu almadı. O kentte, beldede yaşayan her bir bireyin oyuna talip oldu. AK Parti, MHP, HDP, TİP, SOL Parti seçmeni diye kimseyi ayırmadı. ‘Ben bu kenti daha iyi yönetirim’ dedi ve kentinde yaşayan herkesin oyuna talip oldu” şeklinde konuştu. 

DAHA FAZLA OY ALACAKLAR

Yapılan anket sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “2024 seçimlerine de aynı yaklaşımla gireceğiz. Bakın, 2019 yerel seçimlerinde büyükşehirden belde belediyesine kadar kazanan neredeyse tüm adaylarımız desteklerini artırmış görünüyor. Yapılan araştırmalar, 2024 seçimlerinde aday olmaları halinde 2019’da aldıkları oydan daha fazla oy alacaklarını gösteriyor” ifadelerini kullandı.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi