Eskişehirlilerin merak ettiği soruyu Başkan Kurt yanıtladı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirlilerin merak ettiği soruyu Başkan Kurt yanıtladı!
A
a

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde tamamlanması heyecanla beklenen Yeniket Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi inşaatı ne zaman bitecek? İnşaatın bitme tarihinde değişiklik var mı? Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt bu soruya yerinde cevap verdi.

Sütiş Eskişehir
 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ‘Vizyon Projeler’ içinde yer alan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi çalışmalarını yakından inceliyor. Pazaryeri İnşaat alanında düzenli olarak denetimler gerçekleştiren Başkan Kurt, çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi alıyor. 
 
Hemşehrilerine verdiği sözleri yerine getirmeye devam eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gerçekleştirilen çalışmalarla da yakından ilgileniyor. Sık sık çalışmaları yerinde incelemek için denetimlere çıkan Başkan Kurt, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Başkan Kurt, incelemeler kapsamında ilgili Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte Yenikent’te inşaatı devam eden Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne gitti. Burada çalışmaları inceleyen Başkan Kurt, yetkililerden Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi ile ilgili bilgi aldı.

"ENGEL OLAN BİR DURUM YOK"

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kurt, “Yenikent Pazaryerimizin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Pazaryerimizi en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine açmayı planlıyoruz. Ancak Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar ve toplumsal ortam bu inşaatın çalışmalarında aksamalara sebep oldu. İşçi ve usta bulmakta zorlanıyoruz. Deprem bölgesinde yapılan inşaatlar nedeniyle şehrimizde ustalar ve işçilerinde o bölgelere gitmiş olduğunu öğrendik. Bu durum pazaryeri inşaatımızın zamanında tamamlanmasına engel olacak bir durum değil” dedi. 


 
Başkan Kurt ayrıca pazaryeri inşaatı bittikten sonra Yenikent, Yıldıztepe, Gültepe, Büyükdere ve Çankaya mahalleleri olmak üzere yaklaşık 80 bin kişiye hitap eden bir merkez haline geleceğini ifade etti. 6 katlı olacak olan bu tesiste otopark, alışveriş merkezi, pazar yeri, çok amaçlı bir salon olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kurt, düğün salonları ve çatı katında da bir restoranın olacağını belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi