Eskişehirli vekil, adaylık sorusuna böyle yanıt verdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirli vekil, adaylık sorusuna böyle yanıt verdi
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, ES TV ekranlarında yayınlanan 26 Soru programında Meltem Karakaş’ın sorularını yanıtladı. Süllü, siyasi gündeme ve özel hayatına ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Sütiş Eskişehir
ES TV ekranlarında yayınlanan 26 Soru programında, Gelecek planlarınız içinde belediye başkan adayı olmak var mı?” sorusunu yanıtlayan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “O gün gelirse aday olurum. Ama hemen yakın bir süreçte böyle bir şey düşünmüyorum” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, ES TV ekranlarında yayınlanan 26 Soru programında Meltem Karakaş’ın sorularını yanıtladı. Süllü, siyasi gündeme ve özel hayatına ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

BU ŞEHRİN ABLASI OLMAYI ÖNEMSİYORUM

Süllü, “Yerel yönetimlerden milletvekilliğine uzanan bir hikayeniz var ama sizin belediye başkanı olmak istediğinizi biliyoruz. Gelecek planlarınız içinde belediye başkan adayı olmak var mı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Şu an için çok yakın bir süreçte öyle bir niyetim yok. Ama ben böyle çok uzun siyasi hedefler koymam. Tabi ki başarılı olmak için çalışırım ama ila şöyle olacağım diye bir şey yok. Benim en öncelediğim şey şu: Koltuğun önemi yok. Ben bu şehirde yerel yönetimlerde yer aldım, belediye başkan adayı oldum Odunpazarı’na. Yani şöyle düşünüyorum hep; o gün gelirse olurum evet. Ama hemen yerelde yakın bir süreçte böyle bir şey düşünmüyorum. Yerel yönetimleri çok seviyorum. Bunu her yerde de söylüyorum. Yerel yönetimlerde çok güzel günlerimiz geçti. Özellikle bu şehrin bu şekilde yapılanmasında başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, yine yol arkadaşım, abim, başkanım Ahmet Ataç, sonra Kazım Bey katıldı. Dönem dönem belediye meclis üyelerimiz değişti. Belediye bürokratları değişti ama çok keyifli günler geçirdik. Burada ama benim en önemsediğim şey şu: Koltuktan çok bu şehrin ablası olmak. Bu şehirde insanların başı sıkıştığında telefonu kaldırabilecekleri kişi olmak, bu şehrin hafızasında o şekilde yer almak benim için üniversitede hoca, belediye başkanı veya milletvekili olmaktan çok daha kıymetli bir mevki diyeyim. O ablalığı çok önemsiyorum. Koltuklar değişir ama o ablalık, kardeşlik bacılık çok kolay elde edilmez.”

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi