Eskişehirli için tatile gitmek hayal oldu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirli için tatile gitmek hayal oldu!
A
a

Ekonomik sebeplerden ötürü bu yıl tatile gidemeyeceklerini söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, “Tatile gidebilecek param olsa gitmek isterdim Avrupa’dan gelen insanların yaptığı gibi. Tatil bize haram” dedi.

Sütiş Eskişehir
Yaz mevsimi yaklaşırken, tatil planı yapmak isteyen vatandaşların hayalleri ekonomik sebeplerden dolayı yarım kaldı. Bu yıl da bütçelerinin tatil planı yapmaya el vermediğini söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, tatilin kendileri için haram olduğunu anlattı.
Ulaş Ayata
“Tatile gidebilecek param olsa gitmek isterdim Avrupa’dan gelen insanların yaptığı gibi. Ama biz ekonomik krizden dolayı tatile filan gidemiyoruz. En son 3 yaşındaydım herhalde tatile gittiğimde. Bütçemizi aşıyor. Hemşire olduğum halde manavda çalışıyorum.”
Enis Zeytinler
“Tatile gitmeyi düşünmüyoruz. Bu 21 yıllık hükümet canımıza okuduğu için hiçbir yere tatile gidemiyoruz beş senedir. Bu sene de toparlanamayacağımıza göre tatil bize haram. 7 bin 500 lirayla, 12 bin lira ev kirasının olduğu yerde ne mümkün. 37 yıl çalıştım. Emekli oldum. 12 yıldır çalışıyorum. Emekliye hayat yok.”
Reşat Bağcıvan
“Bu yıl tatile gidemeyeceğiz. Çünkü emekliyiz. Avrupalı değiliz ki gidelim bu maaşla tatile biz de. Ekonomik gücümüz yetmiyor. En son 20 sene önce tatile gittim. Çalışırken o da. Şimdi gidemiyoruz artık.”
Tuncay Barın      
“Sanırım gidemeyeceğim. Ekonomik sebeplerden dolayı. En son dört yıl önce tatile gitmiştim. Değişim olsa yeter bizim için. Tatil gibi addedeceğiz kendimize. Bir tatil için en az 20 bin lira lazım. O da çok mütevazi bir tatil için.” 
 
Kaynak : MELTEM KARAKAŞ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat