Eskişehirli esnaf İstanbul'u işaret etti: 10 lira olsun!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirli esnaf İstanbul'u işaret etti: 10 lira olsun!
A
a

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da simit ve poğaça fiyatları zamlandı. Alınan yeni kararla birlikte 7 buçuk TL’den satılan 100 gram simit ve poğaça hafta başı itibariyle 10 TL’den satılmaya başlandı. Eskişehirli esnaf da burada da aynı zammı istediğini vurguladı.

Sütiş Eskişehir
İstanbul’da simit ve poğaça fiyatlarına zam gelmesiyle ilgili düşüncesini belirten esnaf, simidin Eskişehir’de de 10 TL olması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da simit ve poğaça fiyatları zamlandı. Alınan yeni kararla birlikte 7 buçuk TL’den satılan 100 gram simit ve poğaça hafta başı itibariyle 10 TL’den satılmaya başlandı. Konuyla ilgili düşüncesini belirten esnaf ise zam kararını yerinde bulduğunu aktararak aynı fiyatların Eskişehir’de de uygulanması gerektiğini ifade etti. Son yıllarda maliyetlerinin çok fazla arttığından bahseden simitçi esnafı, bu tarifeyle kazanç elde edemediklerini ve emeklerinin karşılığı için fiyatlarda artış beklediklerini dile getirdi.

“Simit 7 lira olduğu zaman ben emeğimin karşılığını alamıyorum”

Eskişehir’de simitçilik yapan Elvan Dönmez, İstanbul’da alınan zam kararını esnaf açısından olumlu değerlendirdiğini söyledi. Eskişehir’deki güncel tarife ile kazanç sağlanamadığını ve toptancıların bile kâr elde edemediğini ifade eden Dönmez, “Eskişehir'de de simit 10 olmalı. Bu kararı destekliyorum. Simidi yiyen yemeyen herkes belli olsun. Simit 7 lira olduğu zaman ben emeğimin karşılığını alamıyorum. Adamlar zam istemekte haklı. Çünkü fırındaki işçisine, doğal gazına, yakıtına, ununa ve bu tarz ihtiyaçlarına zam geldi. Çok fazla maliyet var, şu anki piyasa toptancısını dahi kurtarmıyor. Gelen zamlar bizi çok etkilemiyor çünkü toptancıların masrafı fazla olduğu için haklı olarak onlar da zam yapıyorlar. Sonuçta hepimiz ev geçindirmeye çalışıyoruz” dedi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Seyit 15 Ağustos 2023 15:25

20 lira olsun 30 lira olsun

0 0 Cevap Yaz
Hüseyin 15 Ağustos 2023 14:00

20 TL olsun.

0 0 Cevap Yaz
Hakan 15 Ağustos 2023 13:05

Yapın herkes alıstı zamlara 25 yapın%150 kar yapın

0 0 Cevap Yaz
Marmara Kazım 15 Ağustos 2023 12:28

Valla bence 10 az 20 olsun

0 0 Cevap Yaz
B. T. 15 Ağustos 2023 11:19

Fakirin yiyeceği olan simidi 10 ₺ yaparak simitçi esnafı kendi ayağına sıkmaya çalıştığının farkında değil sanırım. Ne kadar zam olursa o kadar satışlar düşer, kâr etmediğini düşünen bu işi yapmasın.

0 1 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi