Eskişehir'in göbeğinde, 30 yıldır yıkılmayı bekliyor...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in göbeğinde, 30 yıldır yıkılmayı bekliyor...
A
a

Eskişehir'de 30 yıldır bir türlü yıkım çalışmaları tamamlanamayan eski otogar binası ile ilgili çevre esnafın kafa karışıklığı devam ederken, yasal süreçlerin yakın zamanda sonuçlanması bekleniyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de bir türlü yıkım çalışmaları tamamlanamayan eski otogar binası ile ilgili çevre esnafın kafa karışıklığı devam ederken, yasal süreçlerin yakın zamanda sonuçlanması bekleniyor.

Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin yapılmasıyla 1994 yılında hizmete kapatıldığı bilinen eski otogar binası, çevre esnafı arasında tartışma konusu oldu.Bir zamanlar Eskişehir'in en önemli noktalarından birisi olarak görülen eski otogar kentin merkezi bir noktasında metruk durumda bulunmasıyla dikkatleri çekerken, mülk sahibi olan şirket ile bir esnaf arasında tahliye davası olduğu öğrenildi. Konuyu yakından takip eden çevre esnafından edinilen bilgiye göre, tarafların uzlaşma sağlayamaması sebebiyle mahkeme yoluna başvurulması sonucunda yürütmeyi durdurma kararı alındı.

Neredeyse bütün yasal süreçlerin tamamlandığını aktaran esnaf, deprem bölgesine gönderilen inşaat araçlarının da dönmesiyle birlikte yakın zamanda uzun yıllardır atıl durumda bulunan eski otogarın yıkım çalışmalarına devam edilmesini beklediklerini ifade etti.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi