Eskişehir'in "sıcaklık rekortmeni" şimdi de korkutacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in "sıcaklık rekortmeni" şimdi de korkutacak!
A
a

Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesini korku, gerilim ve aksiyon dolu günler bekliyor. Bu yıl sıcaklık rekoru kırarak Türkiye gündemine oturan Sarıcakaya, bu kez de bir korku filminin çekimlerine ev sahipliği yapacak. 

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesini korku, gerilim ve aksiyon dolu günler bekliyor. Bu yıl sıcaklık rekoru kırarak Türkiye gündemine oturan Sarıcakaya, bu kez de bir korku filminin çekimlerine ev sahipliği yapacak. 

Yönetmenliğini Erdal Yavan’ın üstlendiği, “Tebbet” filminin çekimleri eylülde başlayacak. Filmin vizyon tarihinin ise kasım ayı olması planlanıyor. Daha önce Esir Kalpler, Arka Sokaklar, Kaçak Gelinler, Medcezir, Ne Münasebet, Tatil Aşkları dizilerinin yanı sıra Mumya Firarda, Fetih 1453 ve son olarak da Lübbey’in Laneti filmlerinde görev alan Erdal Yavan, filmin senaryosunu da Mustafa Öztürk ile birlikte yazdı. Filmin başrolünde ise Adanalı, Umut Yolcuları, Yahşi Cazibe, Keşanlı Ali Destanı, Arka Sokaklar, Yılanların Öcü ve son olarak Gönül Dağı dizisinde boy gösteren Tahsin Çay olacak.

 DOĞAL BİR PLATO

12 Eylül’de başlayacak çekimlerle ilgili ES TV’ye açıklamalarda bulunan Yönetmen Yavan, “Tebbet bir aksiyon, gerilim ve korku filmi. Bu filmi Sarıcakaya’da çekmemizin sebebi şu: Sarıcakaya tamamen doğal bir plato bizim için. Bütün mekanlarını, her tarafını gezdim. Çok güzel. Eskişehir’e geldim, 12 gündür de buradayım. Burada çok güzel bir altyapı yaptım. 2 tane yapımcı arkadaşımla tanıştım. Onlarla birlikte ortaklaşa burada bir korku ve gerilim filmi yapacağız. Hemen projesinin sonrasında da bir yol hikayesi, bir komedi işi daha yapacağız. Bu yıl Eskişehir’de 2 tane film yapmayı planlıyorum. Kasım ayında vizyona girme hedefimiz var ve bunu da gerçekleştireceğiz inşallah. Bütün teknik ekibi ve bütün oyuncuları Eskişehir’den karşıladık. eylül ayının 12’sinde ‘motor’ diyeceğiz. Biliyorsunuz Eskişehir bu sene sıcaklık rekoru kırdı. Dolayısıyla da çok sıcakta insanları bunaltmak istemiyoruz. Daha rahat edeceğimizi düşündüğümüz için eylül ayında ‘motor’ deyip ay sonunda bitirmeyi düşünüyoruz” dedi.

SALT KORKU HİKAYESİ DEĞİL

Projenin salt bir korku filminin dışında aksiyon, gerilim ve zaman zaman da komedi ögeleri içerdiğini belirten Yavan, “Bu projemizde iki tane sosyal mesaj verdik. Korku filmi olmasının yanı sıra gerilim, aksiyon, kovalama sahnelerinin çok olduğu, birkaç kişiyi öldürerek aksiyon katacağız. Komik bir karakterimiz var, biraz da komedi katacağız. Bunu diğer korku filmlerinden ayıran özellikler bunlar.Film iki sonla bitecek. Filmin devamı açısından hangi sonla bitireceğimize sonra karar vereceğiz” dedi. Filmin kasım ayında vizyona gireceğini belirten Yavan, “200 kopyayla çıkacağız. Eskişehir’de gala yapacağız. Eskişehir, İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara’da vizyona girecek.  İlk hafta izlenme oranından sonra netlik kazanacak. Biliyorsunuz ilk 3 günü belli oluyor. Ancak 200 kopya ile kesin olarak sinema salonlarında olacağız” ifadelerini kullandı. 

GÜZEL ŞEYLER OLACAK

Filmin yapımcılarından Ferhat Keren ise Eskişehir’in artık bir pilot bölge olduğunun altını çizerek, “Uzun yıllardır sinema sektöründeyim. 10 yıla yakındır da Eskişehir’deyim. Eskişehir artık pilot bölge. İstanbul’a ve Ankara’ya çok yakın olduğu için böyle bir çalışma içine girdik. Ortak bir film yapımcılığına başladık. Eskişehir için güzel şeyler olacak. Eskişehir’de sanat ve sanatkarlar sahipsiz. Castlar gelip buradaki insanları mağdur ediyorlar. Biz kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Akademi açıp eğitim vermek istiyoruz. Mekan konusunda Yılmaz Hocamızdan, Ahmet Ataç Bey’den ve Kazım Kurt Bey’den destek istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olsalar çok seviniriz, güzel şeyler yapacağımıza da inanıyoruz” diye konuştu. 

ESKİŞEHİR’DE YETİŞEN OYUNCULAR

Cast ajansı sahibi Kenan Gökçe ise projeye dahil oldukları için mutluluk duyduklarını belirterek, “Eskişehir firmasıyız biz. Arkadaşlarımız Eskişehir’e bu projeyi getirdi. Biz de bu projenin oyuncu seçmesine dahil olduk. Projeye uygun Eskişehir’de yetiştirdiğimiz kendi firmamızın oyunculuları var. O şekilde titizlenerek çalıştık. Güzel de bir cast oluşturduk. Bu da Eskişehir’in bir başarısıdır. Bunun gibi 5 tane projemiz daha var. Bu projeleri de tamamen Eskişehir oyuncuyla olsun istiyoruz. Kamera arkası ekibi de Eskişehir’den bulabiliyoruz. Güzel bir proje olacak diye düşünüyoruz. Bu Kasım ayında vizyona, Aralık’ta da Netflix’e girecek bir proje. O yüzden görüntü yönetmeninin, oyuncunun, kamera arkasının çok sağlam olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak : Anıl Aksoy
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi