Eskişehir esnafı çözüm bekliyor: Araçlar zarar görüyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir esnafı çözüm bekliyor: Araçlar zarar görüyor
A
a

Eskişehir'de bozuk yolların araçlarda büyük hasara neden olduğunu belirten Küçük Oto Sanayi Sitesi esnafları, bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de bozuk yolların araçlarda büyük hasara neden olduğunu belirten Küçük Oto Sanayi Sitesi esnafları, bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi.

Odunpazarı ilçesinde bulunan sanayi sitesinde hizmet veren oto tamircileri, yağış olduğunda çukurlarda biriken sulardan dolayı işlerinin de aksadığını belirtti. Oto tamirciler, bozuk yollardan dolayı araçlardaki masrafların da arttığını dile getirerek, yolların yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

"Dükkanımızın önü çökük, su birikiyor”

Sanayi esnaflarından Taner Kök bozuk yolların araçlara çok zarar verdiğini belirterek, “Sanayideki yollarımızın çok kötü olduğunu herkes görüyor. Yolların bozuk olmasından müşterilerimiz de çok şikayetçi. Asfalttan dükkanlarımıza su giriyordu. Daha belediyeden gelip de bu işi yapacak arkadaşlar çıkmadı. Ve bu asfaltın parasını ve bizden aldılar yani. Hemen ödedik. Ödememize rağmen bu asfalt yapılmıyor. Dükkanın önünde su birikiyor. İçeriye çamur giriyor. Yani dükkanın önü bir rezalet. Sanayi içerisinde asfaltta yol düzeyleri çok bozuk. Yetkililer bir an önce buna çözüm bulmalı” ifadelerini kullandı.


“Tüm sanayi içi yollarının yeniden yapılması gerek”

Bir diğer sanayi esnafı Engin Çayırlı ise, yolların yapımının çok kötü olduğunu, artık onarım zamanının gelip geçtiğini söyleyen sanayi esnafı çözüm beklediklerini belirterek: “Yollarımız çok kötü gözüküyor. Tüm sanayi içi yollarının yeniden yapılması gerek. Onarım zamanı geldi geçiyor bile. Kendi araçlarımız dahi müşterilerin araçları da zarar görüyor sıkıntılı durum. Uzun zamandır böyle. En kısa zamanda yapılmasını istiyoruz” dedi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat