Eskişehir'e ucuz market müjdesi: %25 ucuza satılacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e ucuz market müjdesi: %25 ucuza satılacak!
A
a

Eskişehir'deki markette, aracılar olmadan doğrudan üreticiden alınıp tezgaha getirilen ürünler, piyasa fiyatının yüzde 25 altında satılacak.

Sütiş Eskişehir
Organize sanayi bölgesine açtıkları üretici market ile ilgili konuşan Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Burhan Çelikoğlu, “üreticilerin ürettiği malları taze ve çok uygun fiyatlarla aracıyı ortadan kaldırarak tüketiciye yedirmek için yaptığımız bir uygulama. Bu filmin başlangıcı” dedi.

Odunpazarı Ziraat Odası tarafından organize sanayi bölgesine üretici market açıldı. Aracılar olmadan doğrudan üreticiden alınıp tezgaha getirilen ürünler, piyasa fiyatının yüzde 25 altında satılacak. Haftanın 7 günü saat 08.00-21.00 arası açık olacak olan üretici marketin açılış törenine Eskişehir Tarım İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Yaş Sebze Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Yıldıray Kılıç, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Burhan Çelikoğlu ve üreticiler katıldı.

İLK MÜŞTERİ ÖMER ZEYDAN

Üretici marketin ilk müşterisi olan Zeydan, “Üreticiyi direkt aracısız olarak halkla buluşturmak amacıyla ziraat odasının yaptığı bu girişimi destekliyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum. Organize sanayideki işletmelerimizle alakalı sebze meyve ihtiyaçlarınızı buradan sağlayacağız. Hem çok kaliteli hem ucuz” dedi.

ÖRNEK TEŞKİL ETMELİ

Üretici marketin tüm ziraat odalarına örnek teşkil etmesi gerektiğini söyleyen Gümüş, “Çiftçimizin ürettiği ürünler değer fiyata gitmesini istiyoruz ama vatandaşı da düşünmemiz lazım. Vatandaşımız burada hem taze hem ucuz şekilde sebze meyveye ulaşacak. Ziraat odası başkanımızı tebrik ediyorum. Bu çalışmanın bütün ziraat odası başkanlarımıza örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

ARACI OLMADAN SATILACAK

Aracılar olmadan vatandaşa ucuz sebze ve meyve satışının yapılacağını belirten Kılıç, “Güzel bir uygulama. Şu anda vatandaşımızın en büyük sıkıntısı aracıların araya girmesi nedeniyle fiyatların yüksek olması. Odunpazarı Ziraat Odamız burada üretici satış noktası açtı. Direkt üreticiden alarak vatandaşımıza makul fiyatlarla verecekler. Bunun şehir merkezinde de uygulanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK OLACAK

Üretici marketin haftanın 7 günü açık olacağına dikkat çeken Çelikoğlu, “Bu market üretici market. Eskişehir’in içindeki üreticilerin ürettiği malları taze ve çok uygun fiyatlarla aracıyı ortadan kaldırarak tüketiciye yedirmek için yaptığımız bir uygulama. Bu filmin başlangıcı. Şehir merkezinde bir iki çalışmamız daha devam ediyor. Sanayiden çıkan işçi arkadaşlarımıza kolaylık olsun diye önce burada deneme aşamasında yaptık. İnşallah çok kısa zamanda şehir merkezinde de aynı uygulamayı yaparak daha ucuza daha taze ürün yedirmeye uğraşacağız. Kiminde yüzde 25-30, kimi ürünlerde de yüzde 50 daha ucuz. Çünkü biz arayıcı kaldırdık. Haftanın 7 günü sabah 08.00 akşam 21.00 arası açık olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Meltem Karakaş
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Tülây Kurt 9 Ağustos 2023 12:06

Adres?

0 0 Cevap Yaz
Memet 8 Ağustos 2023 23:15

E pazarda da aynı fiyat, salatalık 15 tl

0 1 Cevap Yaz
Kerime Yolaçan 8 Ağustos 2023 22:28

Bugün salı pazarından domates, dolmalık biber ve salatalığı 10 tl den aldım Yani ucuz market sözde ucuz olmuş. %25 indirim değil bindirim var gözüken fotoğraflarda

0 1 Cevap Yaz
Marmara Kazım 8 Ağustos 2023 14:48

Hemen organize sanayiye 2 kilo domates almaya geliyorum çok ucuzmuş

0 1 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi