Eskişehir'e önemli duyuru: Belediye ücretsiz topluyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e önemli duyuru: Belediye ücretsiz topluyor!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi temizlik hizmetlerinin yanında moloz ve hafriyatları da topluyor. Ekipler, kendilerine bildirilen tadilat atıklarını 5 çuvala kadar ücretsiz olarak topluyor.

Sütiş Eskişehir
Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri “Daha Temiz ve Yaşanabilir Odunpazarı” parolasıyla ilçe genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, vatandaşlardan çevre kirliliğine karşı daha duyarlı olmalarını talep etti.

ALO ÇÖP hattından ulaşılabiliyor

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bölge sınırları içerisinde bulunan cadde ve sokaklar modern araçlarla temizleniyor. Ekipler ayrıca boş arsalardaki çöp ve molozları da topluyor. Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsimi dolayısıyla artan yoğun talepleri de günlük olarak değerlendiriyor. Özellikle Huzur, Erenköy, Vadişehir ve Karapınar Mahallelerinde şehir manzaralı bölge ve alanlarda araçlarında içtikleri içeceklerin ve yedikleri yemeklerin ambalajlarını bulundukları yerlere atması hem görüntü hem de çevre kirliliğine neden oluyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği temizlik çalışmasının ardından özellikle gece saatlerinde gerçekleştirilen bu eylem, aynı zamanda maliyet artışına ve zaman kaybına yol açıyor. Vatandaşlar, temizlik ile ilgili her türlü istek ve sorunlarını ALO ÇÖP hattı olan 250 43 46 No’lu telefona ya da 0552 250 43 46 Whatsapp iletişim hattına bildirebiliyor. ALO ÇÖP hattı sayesinde zamanında alınmayan çöpler ve cüruflar mobil çöp toplama araçlarıyla kısa bir süre içerisinde alınıyor.

Vatandaşların çöplerini çöp konteynerlerine atması gerektiğine dikkat çeken Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, aynı zamanda çöp çıkarma saatlerine dikkat edilmesi gerektiğini de vurguladı. Yetkililer, konteynere atılmayan ve zamanında çıkarılmayan çöplerin kirliliğe, kötü koku ve görüntüye neden olduğunu belirterek, vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

5 çuvala kadar ücretsiz

Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, rutin şekilde yaptıkları temizlik hizmetlerinin yanında moloz ve hafriyatları da topluyor. Ev veya işyerlerinde yapılan tadilatlar sonrasında çıkan hafriyat ve molozları bulundukları yerden alarak çevre kirliliğinin önüne geçen ekipler, kendilerine bildirilen tadilat atıklarını 5 çuvala kadar ücretsiz olarak topluyor.

5 çuvalı geçen tadilat atıkları ise Odunpazarı Belediye Meclisinin kararı doğrultusunda ücret karşılığında alınarak bertaraf tesislerine götürülüyor. Vatandaşlar, Odunpazarı Belediyesi sınırları içinde bulunan çuvallanmış olan hafriyat ve moloz atıklarının alınması için mesai saatleri içerisinde aynı zamanda ALO ÇÖP Hattı da olan 0 (222) 250 43 46 numaralı telefonu arayabilir veya 0 (552) 250 43 46 Numaralı WhatsApp hattından Odunpazarı Belediyesi Alo Çöp Hattı’na ulaşabilir.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Hâdi Ordan 9 Ağustos 2023 22:02

Teşekkürler, gerçekten iyi çalışıyor Odunpazarı Belediyesi.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi