Eskişehir'den tüm Türkiye'ye örnek olacak haber

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'den tüm Türkiye'ye örnek olacak haber
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'nda tehdit ve basit dolandırıcılık  suçlarından soruşturması devam eden şüphelilerin, engellilere 2 adet tekerlekli sandalye alması şartıyla uzlaşmaları sağlandı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'nda tehdit ve basit dolandırıcılık  suçlarından soruşturması devam eden şüphelilerin, engellilere 2 adet tekerlekli sandalye alması şartıyla uzlaşmaları sağlandı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, uzlaşma dosyalarındaki şartlarla toplumdaki sosyal sorumluluk bilincini artırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda tehdit ve basit dolandırıcılık suçlarından başlatılan soruşturma dosyalarında Uzlaştırıcı Muharrem Akaydın’ın girişimi neticesinde, tarafların sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek engellilere tekerlekli sandalye alınması şartıyla uzlaşmaları sağlandı. Uzlaşmanın sağlanmasının ardından her iki dosyada bulunan şüpheliler, 1 adet manuel ve 1 adet akülü tekerlekli sandalye aldılar. Alınan sandalyeler, Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi'nde ihtiyaç sahibi engellilere teslim edildi. 

"FARKINDALIĞI GÜÇLENDİRECEĞİZ"

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, toplumdaki sosyal sorumluluk bilincinin artırılması amacıyla Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu olarak çalışma başlattıklarını ifade ederek, “Uzlaştırma büromuz aracılığıyla başlattığımız çalışmalarımız netice vermeye başladı. Büromuzda müştekilerimizin de katkısıyla sağlanan uzlaşmalar kapsamında engelli kardeşlerimize sandalye temin edilmiş oldu. Önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğimiz uygulamalarla başlatılan bu farkındalığı güçlendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.Soruşturma dosyalarında bulunan tarafları engellilere tekerlekli sandalye alınması şartı ile uzlaştıran Uzlaştırıcı Muharrem Akaydın, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı ile uzlaşma müessesini toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla işletmeye çabaladıklarını ifade ederek bu tür çalışmaların artması gerektiğini dile getirdi. Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen ise gerçekleştirilen çalışmadan memnuniyet duyduklarını dile getirerek Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, uzlaştırıcı Muarrem Akaydın ve uzlaşma dosyalarındaki müştekilere teşekkürlerini iletti. Sandalyelerini teslim alan engelliler de çok mutlu olduklarını vurgulayarak emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdiler.
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi