Eskişehir'den bankalara kritik çağrı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'den bankalara kritik çağrı
A
a

Eskişehir ETO Başkanı Metin Güler, Ağustos meclis olağan toplantısında yaptığı değerlendirmede tüccarın her zamankinden daha çok desteklenmesi gerektiğini ve krediye ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, kamu bankaları gibi özel bankaların da taşın altına elini koyması gerektiğinin altını çizdi.

Sütiş Eskişehir
ETO Başkanı Metin Güler, Ağustos meclis olağan toplantısında yaptığı değerlendirmede tüccarın her zamankinden daha çok desteklenmesi gerektiğini ve krediye ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, kamu bankaları gibi özel bankaların da taşın altına elini koyması gerektiğinin altını çizdi.
 
Eskişehir Ticaret Odası’nın Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, 29 Ağustos Salı günü Mustafa Çekiç Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda meclis üyeleri tarafından gündem maddeleri karara bağlandı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Odası’nın 130. Kuruluş yıldönümü kapsamında gerçekleştireceği etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Eskişehir Ticaret Odası’nın Osmanlı Devleti’nden günümüze kalan en köklü ekonomi kuruluşlarından biri olduğunu belirten Güler, böyle köklü bir odaya yakışan bir şekilde 130. Kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutlamayı planladıklarını kaydetti. Bu kapsamdaki kutlama etkinliklerine bisiklet turu ile başlayacaklarını belirten Güler, Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yıl dönümüne atıfta bulunarak, 2 Eylül’de “Kurtuluş Anısına“ temalı bir bisiklet turu düzenleyeceklerini söyledi.

Tüccarın uygun koşullarda krediye ihtiyacı var

Ülke ekonomisi ve tüccarın sorunları hakkında da değerlendirmede bulunan ETO Başkanı Metin Güler;  tüccarın, sanayicinin, girişimcinin her zamankinden desteklenmesi gereken bir dönemden geçtiğini kaydetti. Ticaretin ve sanayinin çarklarının dönmesi için uygun koşullarda ve uzun vadeli kredinin şart olduğunu belirten Güler, kamu bankalarının verdiği kredi desteğinin özel bankalar tarafından da sağlanmasının önemine dikkat çekti. Tüccarın da sanayicinin de bankaların da aynı gemide olduğunun altını çizen Güler, tüm özel bankaların taşın altına elini koyarak, her zamankinden daha çok tüccara, sanayiciye ve girişimciye destek olması çağrısında bulundu. Meclis kürsüsünde 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. Yıl dönümünü kutlayan ETO Başkanı Metin Güler Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitleri ve gazileri anarak konuşmasına son verdi.
 
 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat