Eskişehir’deki yoğun yağış o bölge esnafını isyan ettirdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç  Eskişehir’deki yoğun yağış o bölge esnafını isyan ettirdi
A
a

Eskişehir'de ana cadde ve sokaklardaki bozuk yolların araçlarda büyük hasara neden olduğunu belirten küçük oto sanayi esnafı, bu duruma bir çözüm bulunmasını talep etti.

Sütiş Eskişehir
Odunpazarı ilçesinde bulunan küçük sanayi sitesindeki yollarda oluşan çukurlar araç sahiplerini ve bölge esnafını adeta isyan ettirdi. Bölgede hizmet veren oto tamircileri, son günlerde kentte etkili olan yağışlardan dolayı dükkânlarında tamir ettikleri bazı araçların biriken sular içinde kalmasından dolayı işlerinin aksadığını belirtti. Oto tamirciler, bozuk yollardan dolayı araçlardaki masrafların da arttığını dile getirerek, yolların onarılmasını talep etti.
 

YAĞIŞLARLA BİRLİKTE DAHA DA BOZULUYOR

Bölgede 10 yılı aşkın süredir kaportacılık yapan Nevzat Yılmaz, her sokağında araç yoğunluğunun yaşandığı bölgede bulunan bozuk yolların yağışların ardından biraz daha bozulduğunu belirtti. Yolların onarılarak düzgün hale getirilmesini istediklerini ifade eden Yılmaz, “Yollar güzelce yapılsa bu araçlar da çukurlara girmez, zarar görmezler. Şu an serviste olan araç fenni muayeneden döndü, şaselerine bakım yapıyoruz. Parça ekleyip, bakımını yapıp muayeneye geri göndereceğiz” diye konuştu.

“BOZUK YOLLAR ARAÇLARDA ÇOK HASAR BIRAKIYOR”

Bölgede oto elektrik dükkanı işleten Gökhan Karagöz  de sanayi yolunun bu şekilde olmaması gerektiğini belirterek, "Araçların salıncakları, amortisörleri, lastikleri, fren takımı bozuluyor. Önde arkada bulunan bütün süspansiyonlar işlevini kaybediyor. Bozuk yollar araçlarda çok hasar bırakıyor. Böyle olunca da müşteriler için masraf artıyor. Sanayide araç parçaları zaten pahalı. Sanayideki yolların bu şekilde olmaması lazım."  

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat