Eskişehir'deki orman yangını kontrol altına alındı !

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki orman yangını kontrol altına alındı !
A
a

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale ve Eskişehir'deki orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı.

Sütiş Eskişehir
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale ve Eskişehir'deki orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı.

Eskişehir'in ilçesi Seyitgazi'deki orman yangınının ilk görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz...

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde balya makinesinin kıvılcımından çıkan ve yaklaşık 260 hektar alana yayılan orman yangını kontrol altına alındı.

Seyitgazi ilçesinin Kümbet ve Oynaş mahalleleri arasında 23 Ağustos saat 12.50 sularında anız yangını başladı.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangına ilk müdahale 12 dakika içerisinde yapıldı. Yangına; 6 arazöz, 7 su ikmal aracı, 5 helikopter, 1 uçak, 7 dozer, 4 greyder, 1 kepçe, 300 personel ve 95 yangın gönüllüsü müdahale etti. Alevlerle mücadeleye Ankara, Kütahya, Konya, Isparta ve Afyonkarahisar’dan gelen ekipler de katıldı. 


Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da, Çanakkale ve Eskişehir'deki orman yangınlarının kontrol altına alındığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "48 saat dolmadan kontrol altına alındı" dedi. Yangında 4 bin 80 hektarlık alan etkilendiğini söyleyen bakan, gemi trafiği askıya alınan Çanakkale Boğazı ve karayollarının açılacağını ifade etti. 

Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi