Eskişehir'deki belediye rüşvete geçit vermedi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki belediye rüşvete geçit vermedi!
A
a

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin suç duyurusu üzerine başlatılan rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan 3 belediye çalışanından 2'si tutuklandı.

Sütiş Eskişehir

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin suç duyurusu üzerine başlatılan rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan 3 belediye çalışanından 2'si tutuklandı.Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Tepebaşı Belediyesi bünyesinde memur olarak görev yapan bazı kişilerin vatandaşlardan rüşvet aldıkları iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında A.A, Ö.U. ve S.A. gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.A. ve Ö.U. tutuklanırken, şüpheli S.A. ise yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BAŞKAN AHMET ATAÇ RÜŞVETE GÖZYUMMADI

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi İmar Müdürlüğü yapı kontrol kısmında bazı görevlilerin  vatandaşlardan imarla ilgili sorunları çözme vaadiyle rüşvet aldığı yönünde şikayet ve ihbarlar alan belediye yetkilileri, durumu Başkan Ahmet Ataç'a bildirmişti.

Ataç'ın talimatıyla, olayın soruşturulması ve gerçeğin ortaya çıkartılması için 26 Ekim 2022 tarihinde Eskişehir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu.

Belediyenin suç duyurusu üzerine şüpheliler hakkında “rüşvet almak ve rüşvet almaya aracılık etmek” suçundan soruşturma başlatılmıştı.
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi