Eskişehir'de yürek burkan vicdansızlık

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yürek burkan vicdansızlık
A
a

Eskişehir’de bir minibüsün arkasına bağlanarak 40 dereceye kadar yükselen hava sıcaklığında kilometrelerce koşturulan atın durumu yürekleri burktu.

Sütiş Eskişehir
Odunpazarı İlçesi 71 Evler Mahallesi Balsu Bulvarı’nda dün cep telefonu ile kaydedilen görüntüde bir minibüsün ardına bağlanan at, yoğun akan trafikte şehir merkezine doğru ilerlediği görüldü. Görüntüde, yorgun ve bitap düştüğü göze çarpan zavallı hayvanın bağlı olduğu minibüsü kullanan sürücüye diğer sürücülerce tepki gösterildi. Hava sıcaklığının 40 dereceye kadar yükseldiği günde, yapılan eziyet ‘bu kadarı da pes’ dedirtti. İddiaya göre, atın minibüs ardında ilerleyişi kilometrelerce sürerken, duyarsız sürücü hem hayvanın canını hem de trafik kurallarını hiçe saydı.

O SÜRÜCÜYE GÖZALTI KARARI
Eskişehir'de bir atın minibüsün arkasına bağlanarak koşturulmasıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı, sürücü hakkında "hayvana eziyet" suçundan gözaltı kararı verdi. 
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Eskişehir ilinde bir minibüsün arkasına at bağlayarak  peşinden koşturduğu görüntüler ile ilgili olarak; Cumhuriyet Başsavcılığımızca araç sürücüsü hakkında Hayvanları Koruma Kanununda, "14 üncü maddenin birinci fıkrasının (m) bendinde düzenlenen yasağa aykırı davranmak suretiyle bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence eden veya acımasız ve zalimce muamelede bulunan kişi altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." şeklinde düzenlenen Hayvana Eziyet suçu kapsamında soruşturma işlemlerine başlanılmış olup, sürücü hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi