Eskişehir'de yeni düzenleme süre verdi: Şartları taşımıyorsa...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de yeni düzenleme süre verdi: Şartları taşımıyorsa...
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni infaz düzenlemesiyle ilgili önemli duyurularda bulundu. Kanun şartlarını taşımayan hükümlülere süre verildi.

Sütiş Eskişehir

Yeni infaz düzenlemesiyle Covid-19 iznindeki açık ceza infaz kurumu hükümlülerinin geri dönmemeleri hedeflenirken, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı kanun şartlarını taşımayan hükümlülere 15 Ağustos tarihine kadar teslim olmaları için uyarıda bulundu .

15 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni infaz düzenlemesi ile cezalarını infaz etmekte olan hükümlülerin denetimli serbestlik süreleri uzatıldı. Yeni düzenleme kapsamında uzatılan denetimli serbestlik süreleri ile özellikle Covid-19 izninde bulunan açık ceza infaz kurumu hükümlülerinin bir daha ceza infaz kurumuna dönmemeleri hedefleniyor.

KİMLER YARARLANAMAYACAK?

Düzenleme; Türk Ceza Kanunu’nun İkinci Kitap Dördüncü Kısım Dördüncü, Beşinci, Altıncı ve Yedinci bölümlerinde tanımlanan suçlar, Terörle Mücadele Kanununu kapsamına giren suçlar ve örgüt faaliyeti kapsamında işlenen suçları hariç tutuyor. Özetle devletin güvenliğine, anayasal düzene, milli savunmaya, devlet sırlarına karşı suç işleyenler, silahlı örgüt, casusluk suçları ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamında hükümlü olan mahpuslar bu düzenlemeden yararlanamayacak ve cezalarının infazına kapalı ceza infaz kurumunda devam edilecek.

15 AĞUSTOS’A DİKKAT

Eskişehir’de bulunan 4 ceza infaz kurumundaki hükümlülerin işlemlerini gerçekleştiren Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı İlamat ve İnfaz Bürosu ile İnfaz Hakimliği de yeni düzenlemeden faydalanacak hükümlülerin denetimli serbestliğe ayrılmaları için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Eskişehir’deki açık ceza infaz kurumlarında Covid-19 izninde bulunan çok sayıdaki hükümlünün yeni düzenlemeden faydalanarak bir daha ceza infaz kurumuna dönmeyeceği öğrenilirken, kanunun belirttiği şartları taşımayan hükümlülerin ise 15 Ağustos tarihine kadar ceza infaz kurumlarına dönerek teslim olmaları gerekiyor.

Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi