Eskişehir'de şehir içi ulaşıma "konfor" desteği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de şehir içi ulaşıma "konfor" desteği
A
a

Kent içi ulaşımda yatırımlarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 18 yeni otobüs alarak ulaşım filosunu güçlendirdi. Engelli erişimine de sahip otobüsler kırsal mahallelere ulaşımda daha konforlu ve güvenli seyahat imkânı sunacak.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, hafif raylı sistem yatırımlarının yanı sıra kent içi ulaşımda otobüs yatırımlarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü tarafından 28 Aralık 2022’de ihalesi yapılan ve Anadolu Isuzu firması tarafından ihalesi kazanılarak sözleşme imzalanan Isuzu Novo Citi otobüsler Eskişehir’e geldi. Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü tarafından teslim alınan araçlar, kırsal mahallelere hizmet eden düşük modelli araçların yerini alarak daha konforlu ve güvenli seyahat imkânı sağlayacak.
Eskişehir'de şehir içi ulaşım ailesi büyüyor 28.04.2023
Araçlar hakkında bilgi veren yetkililer, “18 adet Isuzu Novo Citi toplu taşıma otobüsümüz, düşük yakıt ve bakım maliyetine sahip 7,5 metrelik, dizel yakıtlı, klimalı, ilave sulu tip kalorifer ısıtmalı, engelli erişimine uygun, 21 oturan+1 engelli+25 ayakta yolcu kapasitesine sahip. 7 adet kamera ve kayıt güvenlik sistemi ile donatılmış toplu taşıma araçlarımız, ağırlıklı olarak kırsal mahallelere hizmet edecektir.” dediler.
Trafik tescil işlemleri tamamlanan otobüsler Eskişehirlilerin hizmete sunulacak.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Uzman 28 Nisan 2023 20:15

Araçtan öce sürücü ve yayalara saygılı olan şoför alın, ayrıca araç duraktan çıkmadan gelen yolcuyu almadan hareket eden sürücüleri uyarın böyle saygısız sürücüleriniz var.

0 0 Cevap Yaz
Mühendis bey 28 Nisan 2023 18:58

Otobüslerde önce klima açmayı öğrensinler.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat