Eskişehir'de Saadet Partisi'nden açıklama: Kılıçdaroğlu seçimi kaybetti ama...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Saadet Partisi'nden açıklama: Kılıçdaroğlu seçimi kaybetti ama...
A
a

Sivil Toplum Kuruluşları ve Medya Buluşmaları kapsamında Eskişehir’e gelen Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, “Sayın Kılıçdaroğlu ülkenin barış ve huzur ortamına önemli ölçüde katkı sağlamış bir şahsiyettir. Kıl payı seçimi kaybetmiş olmasına rağmen ne seçim öncesi ne seçim sonrası hiçbir şekilde ülkede gerginliği artıracak herhangi bir olaya imza atmamıştır” dedi.

Sütiş Eskişehir
Sivil Toplum Kuruluşları ve Medya Buluşmaları kapsamında Eskişehir’e gelen Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, “Sayın Kılıçdaroğlu ülkenin barış ve huzur ortamına önemli ölçüde katkı sağlamış bir şahsiyettir. Kıl payı seçimi kaybetmiş olmasına rağmen ne seçim öncesi ne seçim sonrası hiçbir şekilde ülkede gerginliği artıracak herhangi bir olaya imza atmamıştır” dedi.

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, partisinin Sivil Toplum Kuruluşları ve Medya Buluşmaları kapsamında Eskişehir’i ziyaret etti. Çalışkan’a Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl ile partililer de eşlik etti.

“ÜLKEDE GERGİNLİĞİ ARTIRACAK HERHANGİ BİR OLAYA İMZA ATMAMIŞTIR”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumsal barışın sağlanması noktasında çok büyük katkılar sunduğunu ve bu konuda Kılıçdaroğlu’nun hakkının teslim edilmesi gerektiğini söyleyen Çalışkan, “Millet ittifakı toplumsal barış hareketiydi. Çok önemli bir sınav vererek toplumdaki kutuplaşmayı büyük ölçüde önledi diyemesek bile asgariye indirdi. Bugün toplumun seküler kesimi ile dindar kesimi arasında iktidarın siyasi rant uğruna açtığı o uçurum Millet İttifakı sayesinde asgariye indi. Bunda da başta Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Temel Karamollaoğlu olmak üzere ittifakın bütün liderlerinin de katkısı vardır. Ama sayın iki genel başkan önemli demokratik görev üstlenmiş iki büyük devlet adamı olarak bunun öncülüğünü yaptılar. Bugün Saadet Partisi ilkeleri olan, prensipleri olan bir parti olarak haddini bilir. Bir başka partinin iç işlerine karışmayı şık görmez. O açıdan da CHP’ndeki kongre CHP delegelerinin parti taraftarlarının kendi iradeleriyle alacakları bir karardır. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu hakikaten ülkenin barış ve huzur ortamına önemli ölçüde katkı sağlamış bir şahsiyettir. Ben burada hakkını teslim etmek isterim. Kendisi kıl payı seçimi kaybetmiş olmasına rağmen ne seçim öncesi ne seçim sonrası hiçbir şekilde ülkede gerginliği artıracak herhangi bir olaya imza atmamıştır” diye konuştu.

“BİZ ANAYASAYI, YASALARI TANIMIYORUZ DEMEK”

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay’ın cezaevinde olmasını eleştiren Çalışkan, “Ben Hatay’dan geldim. Hatay’ın milletvekillerinden birisi şu anda cezaevinde hala tutuklu. Serbest bırakılmasına izin verilmiyor. Ben şu soruyu soruyorum: Şahsın A veya B olması, şu veya bu partiden olması değil mesele. Mesele ilke bazında düşündüğümüzde bu şahsın aday olma ilgili müracaatı ilçe seçim kuruluna yapıldığında senin aday olmana bir engel yoktur dendi. Yüksek seçim kurulu aday listelerini onayladı. İlgili kurumlarda bürokratik işlemlerinde Adalet ve İçişleri Bakanlığı’nın dahil olduğu süreç sonunda oy pusulasında ismi basıldı. Seçildi. Seçimden sonra da halkın iradesi gasp edilerek, TBMM’nde bile milletvekili olduğu TBMM başkanlığı tarafından ilan edildi ve bir komisyona üye olarak seçildi. Yani bugün biz bu şahsın parlamentoya girmesine izin vermiyoruz demek, biz TBMM’ni tanımıyoruz demek. Biz anayasayı, yasaları tanımıyoruz demek. Burada esasen bu şahsın madem seçilmesine bir engel vardı öyleyse bunun seçilmesi yönünde atılan imzalar alınan kararlar oy pusulası basılıncaya kadar süreçte dahil olan herkes sorumludur. Sorumluluğun başı da iktidarın kendisidir. Aday olmasına izin verenler bu sürecin vebalini üstlenmekdurumundadırlar” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
 
Kaynak : Meltem Karakaş
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi