Eskişehir'de protestoya çıktılar: Barınamıyoruz!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de protestoya çıktılar: Barınamıyoruz!
A
a

Eğitim İş Eskişehir Şubesi eğitimcilerin mevcut ekonomik durumda geçinemediklerini belirterek ücret ve çalışma şartlarını protesto etti.

Sütiş Eskişehir
Eğitim İş Eskişehir Şubesi eğitimcilerin mevcut ekonomik durumda geçinemediklerini belirterek ücret ve çalışma şartlarını protesto etti.

Eğitim İş Eskişehir Şubesi üyeleri eğitimcilerin geçim sıkıntısı, toplu sözleşmede belirlenen zam teklifi ve çalışma şartlarını protesto etmek için Hamamyolu Caddesi’nde bir araya geldi. 

“PERDE YİNE YOKSULLUKLA KAPANDI”

Sendika adına açıklama yapan Eğitim İş Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, “Bugün alt üst olmuş ülke ekonomisine rağmen, tozpembe tablo çizmeye çalışanlara karşı “Barınamıyoruz, Geçinemiyoruz, Yaşayamıyoruz” demek için buradayız. Bilindiği üzere; TÜİK’in yalancı enflasyon rakamları, sarı sendikaların iktidarı memnun etmeye endeksli tavrı ve iktidarın emek düşmanı bakış açısıyla şekillenen 7.Dönem Toplu Sözleşme müsameresinde, perde yine yoksullukla kapanmıştır. Belirlenen zam teklifi, hem bugünün gerçek enflasyon rakamlarının, hem de Merkez Bankası’nın önümüzdeki yıl için açıkladığı rakamların dahi altında kalmıştır. Daha önceki TİS süreçlerinden miras kalan birçok kazanım, yeniymiş gibi makyajlanıp önümüze konmuştur. Eğitime ve çocuklarımıza sahip çıkacağız. Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz: ‘Buna boyun eğmeyeceğiz!’ İnsani çalışma şartları ve insani ücretlere kavuşana kadar eylemlilik sürecimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi