Eskişehir'de pazar günü için önemli uyarı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de pazar günü için önemli uyarı!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,  13 Ağustos 2023 Pazar günü düzenlenecek “4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu” dolayısıyla tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi müzelerinin 11.30’a kadar kapalı olacağını duyurdu. Müzeler 12.00 itibariyle ziyarete açılacak

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi,  13 Ağustos 2023 Pazar günü düzenlenecek “4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu” dolayısıyla tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi müzelerinin 11.30’a kadar kapalı olacağını duyurdu. Müzeler 12.00 itibariyle ziyarete açılacak.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu ve İkiyirmiüç Event Organizasyon iş birliğiyle düzenlenecek olan 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu öncesi Büyükşehir Belediyesi’nden şehrimize gelecek misafirler için bir bilgilendirme yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “13 Ağustos Pazar günü yerli ve yabancı 2 bin 500’den fazla sporcunun katılacağı 4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu dolayısıyla Büyükşehir Belediyemize ait tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan müzelerin açılış saatinde değişiklik yapılmıştır. Şehrimizin doğal, kültürel ve turistik güzelliklerinin dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sunacak yarı maratonda sporcular,  müzelerimizin bulunduğu tarihi Odunpazarı bölgesindeki parkurdan geçerek yarışlarını gerçekleştirecektir. Bu sebeple bölgenin araç trafiğine kapatılmış olması, koşu parkurunda olası aksamalar ile ziyaretçilerimizin sorun yaşamaması için Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Hamam Müzesi, Kent Belleği Müzesi, İmren Erşen Oya Müzesi, Berna Türemen Kedi Sanat Evi ve Ali İsmail Türemen Mavi Sanat Evi ile Zühal Yorgancıoğlu Moda Tasarım Müzesi 11.30’a kadar kapalı olacaktır. Gerek Eskişehir gerekse şehir dışından gelecek misafirlerimiz, yarışın tamamlanacağı ve bölgenin normal akışına döneceği saat olan 12.00 itibariyle müzelerimizi ziyaret edebileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi