Eskişehir'de örnek proje: Hiçbir ücret talep etmeden...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de örnek proje: Hiçbir ücret talep etmeden...
A
a

Eskişehir Çamlıca Mahallesinde başlatılan sosyal sorumluluk projesi ile çocuklar kitap okumaya teşvik ediliyor. Muhtarlık binasındaki kitaplardan okuyup geri getiren çocuklara ücretsiz kuaför hizmeti sunuluyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Çamlıca Mahallesinde başlatılan sosyal sorumluluk projesi ile çocuklar kitap okumaya teşvik ediliyor. Muhtarlık binasındaki kitaplardan okuyup geri getiren çocuklara ücretsiz kuaför hizmeti sunuluyor.

Çamlıca Mahallesi Muhtarı Savaş Hancı, Çamlıca Mahallesi'nde yaşayan çocukları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla, özel bir lise ile birlikte 'Al götür oku getir' adıyla sosyal sorumluluk projesi hazırladı.

"Hem bizim hem de esnafımız için büyük mutluluk"

Muhtarlık binası içindeki kitapları okuyup getiren çocuklara, mahalle kuaförleriyle anlaşarak ücretsiz şekilde hizmet vermelerini sağlayan Hancı, "Çamlıca da genelde dar gelirli vatandaşlarımız yaşıyor. Biz de 'Mahallede ki çocuklarımız nasıl kitap okur?' diye düşündük ve bunun üzerine bir çalışma yaparak muhtarlığımıza bir kütüphane açtık. Çocuklarımızı okumaya teşvik etmek için kadın ve erkek kuaförlerimizle anlaşarak kartlarını alıyoruz. Çocuklarımız buradan kitaplarını alıp, okuyup, geri getirdiklerinde biz de onlara hediye olarak kuaförlerden aldığımız kartları veriyoruz. Bu durum esnafımızın da hoşuna gidiyor ve hiçbir ücret talep etmiyorlar. Çocuklarımızın buradan kitaplarını alıp, bedava kuaföre gideceğim diye sevinmeleri hem bizim hem de esnafımız için en büyük mutluluk" diye konuştu.

"Kitaplar kontrol edilerek raflardaki yerini alıyor"

Muhtarlığa bağışlanan kitapların eğitmenler tarafından kontrol edilerek kitaplıkta yer aldığını belirten Hancı, "Kitaplarımız özel bir liseden geliyor. Vatandaşlarımız da buraya bağış yapabilirler. Tabii biz öncelikle bu kitapların yasaklı kitap olup olmadığını öğretmenlerimize kontrol ettirerek kitaplığımıza koyuyoruz. Kontrolden geçmeyen hiçbir kitap burada yer almıyor" ifadelerini kullandı.

"Ne kadar çok çocuk faydalanırsa o kadar mutlu oluruz"

Velilerden de olumlu yorumlar geldiğini belirten Hancı, projeyi büyütmek istediğini belirterek "İlerleyen zamanlarda marketlerimizle özellikle yaz sezonunda dondurma vermeleri üzerine anlaşarak tüm esnaflarımızı bu olaya dâhil etmeyi düşünüyoruz" dedi.
Kaynak : Sümeyra Balcı
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi