Eskişehir'de onlara doğalgaz yok!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de onlara doğalgaz yok!
A
a

Eskişehir'in Çukurhisar Mahallesi’nde evlerinin önünden geçen yolun kamulaştırılmaması nedeniyle tüm mahallede aktif olan doğalgazdan mahrum kalan vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi. Doğalgaz gelecek umuduyla evlerine kurdurduğu kalorifer sistemlerine rağmen soba kullanmaya devam eden vatandaşlar, yetkililerin mağduriyetlerini görmelerini istiyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'in Çukurhisar Mahallesi’nde evlerinin önünden geçen yolun kamulaştırılmaması nedeniyle tüm mahallede aktif olan doğalgazdan mahrum kalan 7 hanenin sakinleri, yetkililerden yardım istedi.

Eskişehir'de Çukurhisar Mahallesi’nde bulunan 26’ncı sokağın sakinleri doğalgaz ve altyapı sorunu ile uzun yıllardır mücadele ediyor. Evlerinin önünden geçen caddenin kamulaştırılmaması nedeniyle doğalgaz ve altyapı kanalizasyon hattının geçirilemediğini belirten vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi. Yaklaşık 2 bin hanenin bulunduğu Çukurhisar Mahallesi’ndeki doğalgaz verilmeyen 7 hanenin kalması da vatandaşları isyan etme noktasına getirdi. Yıllar önce doğalgaz gelecek umuduyla evlerine kurdurduğu kalorifer sistemlerine rağmen soba kullanmaya devam eden vatandaşlar, yetkililerin mağduriyetlerini görmelerini ve kendilerine yardımcı olmalarını istiyor.

“Bütün mahalleye doğalgaz geldi fakat buradaki 7 haneye gelmedi”

Eskişehir'de Çukurhisar Mahallesi’ne doğalgaz geleceğini duyduğunda kalorifer sistemi yaptırdığını fakat kullanamadığını belirten Mustafa Altun, “Burada sorunlarımız var. Bizim doğalgaz hakkımızı vermiyorlar. Bizim günahımız ne? 5 ay oldu, halen karınca boyu kadar bir yol katedilmedi. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Burada doğalgaz alamadığımız 7 hane var. Ama bütün köy aldı. Ben petek döşeteli 10 sene oldu. Gidin bakın, petekler neredeyse çürüyecek. Bizim suçumuz ne? Bizi niye üvey evlat yapmak istiyorlar? Biz de hizmetten yararlanalım.  Biz para istemiyoruz. Sadece yolumuzun açılmasını ve bu mağduriyetimizi giderilmesini istiyoruz. Çok bir şey istemiyoruz. Kendileri geldiklerinde istediklerini istiyorlar. Elimizden geleni yapıyoruz. Ama ne hikmetse bizim istediklerimizi yerine getirmiyorlar. Burada koskoca bin hanelik yerde 5 kişiyi mağdur ediyorlar. Aslında her şeyimiz var ama doğalgazımız ve altyapımızı gelmedi. Kazıyorlardı, ileride bıraktılar” dedi.

“Altyapı ve doğalgaz sıkıntısı yaşıyoruz”

Evlerinin önündeki yolun kamulaştırılmamasından dolayı altyapı ve doğalgaz sorunu yaşadıklarını belirten Serkan Tura, “Birinci sıkıntımız, yeraltı altyapımız ve doğalgazımızın olmaması. Bu yol 30 seneden beri kullanılıyor, gösteriliyor. Elektriğimiz ve suyumuz var, vergimizi veriyoruz. Sokak ismimiz belli, 26’ıncı sokak olarak gözüküyor. Kapıları çaldığımızda tamam yardımcı olacağız diyorlar ve geri dönüyorlar. Yardım bekliyoruz, ilgililerden destek istiyoruz” diye konuştu.

“Kaç senedir perişanız”

Isınmak için soba yaktıklarını ve zorlandıklarını belirterek yaşadıkları mahrumiyete isyan eden Sultan Kanat ise şu ifadeleri kullandı:

“Bizim de bir doğal gaza, tertemiz oturmaya hakkımız yok mu? Alt yapı yakınımıza kadar geldi, orada kaldı. Biz niye mahrum oluyoruz? İşlerimize zorluk çıkarıyor. Ben sabah altıda yedide hayvanla birlikte soba yakmaya geliyorum. Bizim de yaşamaya hakkımız var, biz de insanız. Böyle zor olmaz mı? Isınması dert. Onun külüyle, kömürüyle uğraşmak kolay mı? Bir tüp kaç para olmuş, yazık değil mi bize? Kaç senedir böyle perişanlık çekiyoruz. Herkes aldı, biz böyle mağduruz.”
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi