Eskişehir'de merakla beklenen festivalin tarihi belli oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de merakla beklenen festivalin tarihi belli oldu
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından Eskişehir Avrupa Birliği Derneği iş birliği ile düzenlenen 2’inci Uluslararası Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali’nin gerçekleşeceği tarih belli oldu. Festival 27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Kanlıkavak Parkı’nda gerçekleşecek

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından Eskişehir Avrupa Birliği Derneği iş birliği ile Türkiye’de ve Eskişehir’de ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali’nin ikincisi, 27 Ekim 2023 Cuma günü başlayacak.
Kanlıkavak Parkında yapılacak olan 2’inci Uluslararası Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali, 3 gün sürecek. 29 Ekim 2023 Pazar günü sona erecek olan festival, toplumun tüm kesimlerinin siyasal katılım ve yönetişim bilincini artırmayı hedefliyor. Konserlerin, tiyatro ve dans gösterilerinin yer alacağı festivalde, demokratik kitle örgütleri de stant açarak yürüttükleri çalışmaları festival katılımcıları ile paylaşabilecek. Festivale katılmak isteyen demokratik kitle örgütleri, info@3dfestival.org adresinden başvuru yapabilirken,festival ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların da, https://3dfestival.org adresine ulaşabileceği belirtiliyor.
 
ULUSLARARASI DEMOKRASİ FESTİVALLERİ DERNEĞİ ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
3 D Gençlik Festivali, Eskişehir Avrupa Birliği Derneği ve Kazım Kurt yönetimindeki Odunpazarı Belediyesi tarafından ilk kez 17-18 ve 19 Mayıs’ta Kanlıkavak Parkı’nda düzenlemişti. Finlandiya, İsveç, Norveç, Estonya, Litvanya, Danimarka, Belçika, Letonya ve İzlanda gibi Avrupa Birliği ülkelerinin ardından Türkiye’de ilk defa Eskişehir Odunpazarı’nda düzenlenen ‘Odunpazarı 3D Gençlik Festivali’, 3 gün sürmüştü. Kamu – demokratik kitle örgütü işbirliğinin de önemli bir örneğini olan Odunpazarı 3D Gençlik Festivali, gösterdiği örnek demokrasi ve yönetişim platformuyla Türkiye ve Eskişehir sınırlarını aşarak Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyeliğine seçilmişti. Bu üyelik ile Danimarka, Finlandiya, İsveç, Estonya, Letonya, Litvanya, Birleşik Krallık, Norveç, Belçika ve Macaristan’ın ardından Türkiye de Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyesi devletler arasına girmişti. Ayrıca 3D Gençlik Festivali, “Eskişehir Türkiye” olarak, diğer ülkelerle birlikte derneğin internet sitesinde yer almaya başlamıştı. Odunpazarı 3D Gençlik Festivali böylece, uluslararası festival niteliği kazanmıştı.


 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi