Eskişehir'de hayvan üreticilerine dev destek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç  Eskişehir'de hayvan üreticilerine dev destek
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ağır ekonomik koşullar altında zor günler geçiren üreticiler için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Sarıcakaya Laçin ve Han Kayı mahallelerinde faaliyet gösteren hayvan üreticilere yonca ve saman balyası hibe edildi.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla artan maliyetler sebebiyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticileri için hayata geçirdiği projeler destek olarak dönmeye devam ediyor.
Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi arazilerine ekilen mahsullerin çiftçilere yan destek, hayvancılıkla geçinen vatandaşlara ise yem olarak hibe edildiği “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” kapsamında Beylikova ve Çifteler’den sonra Sarıcakaya ve Han ilçelerinde de üreticilere balya desteği verildi. Sarıcakaya Laçin mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait yonca tarlasından elde edilen hasat sonrası yapılan yonca balyaları Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde faaliyet göstererek destek başvurusu yapan üreticilere dağıtıldı.
Büyükşehir ekipleri dağıtımların ikinci noktası olan Han ilçesi Kayı mahallesinde de saman balyası dağıtımı gerçekleştirdi. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ve vatandaşların katıldığı balya dağıtımında üreticiler, hibe edilen saman balyalarını Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin desteğiyle traktör römorkları ve kamyonetlerle taşıdılar. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı verilen desteğin çok önemli olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Üreticiler de verilen her desteğin kendileri için can suyu olduğunu belirterek, “Maliyetler sürekli artıyor. Hayvan üretiminin en önemli girdisi olan yem, saman balyası gibi desteğe çok ihtiyacımız olan noktada yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz.” dediler.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri de çiftçiler ve hayvan üreticilerine, üretimden yana destek olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
ali kemal 10 Ağustos 2023 11:49

Devlet her türlü destegi veriyor bu yıl ekinler insan boyu ürün iyi sizde neymiş Büyükşehir destekliyormuş hadiii sade reklam geçin bu işleri yawww

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat