Eskişehir'de gazeteciler piknikte buluştu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de gazeteciler piknikte buluştu
A
a

Eskişehir’in gazetecileri düzenlenen piknik organizasyonunda bir araya geldi. Sarusungur Göletinde düzenlenen piknikte gazeteciler gün boyu keyifli anlar yaşadı. Bir yandan da son bir yılın yorgunluğunu attı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’in gazetecileri düzenlenen piknik organizasyonunda bir araya geldi. Sarusungur Göletinde düzenlenen piknikte gazeteciler gün boyu keyifli anlar yaşadı. Bir yandan da son bir yılın yorgunluğunu attı.

Eskişehir Sarısungur Göletinde gazeteciler için dayanışma etkinliği düzenlendi. Sonhaber Gazetesi muhabiri ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Meltem Karakaş ile ESGAZETE Yazı İşleri Müdürü ve Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Şenay Bilik Yıldırım’ın düzenlediği dayanışma pikniğinde gazeteciler gün boyu keyifli anlar yaşadı.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesinin destekleriyle düzenlenen pikniğe Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda gazeteci katıldı.
Pikniktedernek ve sendika başkanları gazetecilerin birlik ve dayanışma içinde olmasının önemi üzerine bilgilendirmeler yaparken, gazeteciler ise müzik eşliğinde halaylar çekerek keyifli bir gün geçirdi.

“BİRLİK VE DAYANIŞMANIN ÖNEMİNİ ANLATACAĞIZ”

Dayanışmanın ve örgütlü olmanın öneminden bahseden Sonhaber Gazetesi muhabiri ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Meltem Karakaş, “Bugün Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi ve Çağdaş Gazeteciler Sendikası Eskişehir Temsilciliği gazeteciler için bir dayanışma piknik düzenliyoruz. Uzun zamandır bir araya gelmediğimiz meslektaşlarımızla bugün bir piknik düzenleyerek konuşalım, dertleşelim istedik. Bugün bu piknikte Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Sendikası’nın başkanları da destek için yanımızdalar. Hem birlikte olmanın hem dayanışmanın hem de örgütlü olmanın önemini meslektaşlarımıza anlatmaya çalışacağız. Hep birlikte eğlendik, sohbet ettik, müzik dinledik, halaylar çektik. Keyifli güzel bir gün geçiriyoruz” diyerek düşüncelerini ifade etti.

“ARKADAŞLARIMIZLA HAKLARIMIZI KONUŞACAĞIZ”

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın bu piknik vesilesiyle sendikal faaliyetlerle ilgili bilgilendirmeler yapacağını ifade eden ES GAZETE Yazı İşleri Müdürü ve Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Şenay Bilik Yıldırım, “Geçen yıl da aynısını gerçekleştirdiğimiz Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ile birlikte Eskişehir’de ki basın emekçileri için dayanışma pikniği düzenledik. Halaylar çektik, oyunlar oynadık, yemeklerimizi yiyoruz. Sağ olsunlar belediye başkanlarımız da ziyarete geldiler. Eğlenceli ve güzel vakit geçiriyoruz.Türkiye Gazeteciler sendikası bu piknik vesilesiyle sendikal faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmeler yapmak istiyor. Arkadaşlarımızla sohbet ederek haklarımızı konuşacağız ve pikniğimiz devam edecek” dedi.


 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi