Eskişehir'de flaş açıklama: İYİ Partili değiller!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de flaş açıklama: İYİ Partili değiller!
A
a

İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile önceki akşam bir araya gelen ve “İYİ Parti’lilerden Büyükerşen’e destek” diye servis edilen haberin gerçeği yansıtmadığını savundu.

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile önceki akşam bir araya gelen ve “İYİ Parti’lilerden Büyükerşen’e destek” diye servis edilen haberin gerçeği yansıtmadığını savundu. Edizgil, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısında şöyle konuştu: Önceki akşam Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de katıldığı bir yemek organizasyonu yapıldığını öğrendik. Büyükşehir Belediyesi bir basın açıklamasıyla bu yemekten fotoğraflar paylaşılmış ve alenen “İYİ Parti’lilerden Büyükerşen’e destek” ifadelerinde bulunulmuştur. Ancak bu açıklamalar gerçekleri yansıtmamaktadır.

'YARIDAN FAZLASI PARTİ ÜYESİ OLMAMIŞ KİŞİLER'


Hemen şunu belirtelim ki yemeğe iştirak edenlerin, zaten yarıdan fazlası geçmişte de partimize üye olmamış kişilerdir. Özetle bu kişilerin İYİ Parti ile uzaktan – yakından alakaları yoktur.  Yemeğe iştirak eden katılımcıların yarıdan az kısmı ise bir dönem yolu partimizden geçen ancak herhangi bir sebepten dolayı istifa etmek zorunda kalan, yani kendi elleriyle İYİ Parti’yle ilişkisini kesen kişilerdir. Dolayısıyla onlar da partimizi temsil etmemektedir. Son olarak katılımcıların çok küçük bir kısmı, geçmişte partimizde yöneticilik yapan, çeşitli sebeplerden dolayı artık yönetici olmayan, ancak İYİ Parti’ye üye olmaya devam edenlerdir. 

"PARTİMİZ KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME HAZIRLANIYOR'

 Bu kişilerin de Yılmaz Büyükerşen’e veya başka bir kişiye vereceği desteği münferit olarak değerlendirmek gerekir. İYİ Parti’nin kurumsal kişiliğini, ilgili yönetim kurulları temsil eder. İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in önderliğinde ve parti disiplinine uygun olarak yoluna devam etmektedir. Partimiz kendi logosu ve adaylarıyla yerel seçimler için çalışmalarımızı sürdürmektedir."
Kaynak : Şener Çetin
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Sadık 9 Ağustos 2023 17:26

Sizin şu anda oturduğunuz yeri Eskişehir'de kuran kisiler, sizin gibi sonradan görme hazıra konma degiller

0 0 Cevap Yaz
eses 9 Ağustos 2023 13:21

başkan hatipoglu gülüp geçilemeyecek bir vekil olduğunu gösterdi.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi