Eskişehir'de Covid cezası yiyenlere müjde

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Covid cezası yiyenlere müjde
A
a

Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla verilen idari para cezalarında yapılan ödemeler için yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sütiş Eskişehir

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Tahsilat Genel Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Covid-19’un yayılmasını önlemek amacıyla verilen idari para cezalarının iade edilmemesine yönelik hüküm Anayasa Mahkemesinin kararı ile iptal edilmişti.

İptal kararı sonrasında bu kapsamda verilen para cezalarında 9 Kasım 2022’den önce yapılan ödemelerin iade edilmesi için düzenleme yapıldı.

31 Aralık 2024’e kadar iadesi yapılacak 

Söz konusu tarihten önce tahsilat edilmiş idari para cezalarının tahsilatı gerçekleştiren birime 31 Aralık 2024’e kadar başvurulması halinde iadesi yapılacak.

Başvurular, ödemenin, vergi dairesine veya vergi dairesi adına banka, Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ’ye yapılmış olması halinde, Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden yapılabileceği gibi ödemenin yapıldığı vergi dairesine doğrudan veya posta yoluyla ya da diğer vergi daireleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
adsız kahraman 7 Ağustos 2023 10:31

Kurallar Uyup Evde kalanlara Resmen Dalga Geçer Gibi Bir Karar Böyle veya Buna Benzer Bir salgın Bir Daha Ülkemizde Olsa Artık Yaşlı Genç Kadın erkek Kim Varsa Sokaklarda Olur Adamlar Resmen Kolluk Güçü ile Tartıştı Sokaklarda yasağa Uymayıp Şimdi de Ödüllendiriliyor

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi