Eskişehir'de CHP İl Başkanlığı için iki isim yarışıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de CHP İl Başkanlığı için iki isim yarışıyor
A
a

Eskişehir'de CHP’nin bugün Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacak İl Başkanlığı seçiminde Figen Kahya ve Talat Yalaz yarışacak

Sütiş Eskişehir
CHP’nin bugün Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan il başkanlığı seçimi başladı. Figen Kahya ve Talat Yalaz’ın yarıştığı kongreye delegelerin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. 
CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile CHP Genel Başkan adaylarından Örsan Öymen’in de katıldığı seçimde, İl Başkanı Recep Taşel, Divan Başkanlığı için CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Semra Dinçer’i önerdi.
Oy birliğiyle Divan Başkanı seçilen Dinçer, yaptığı konuşmada, 2019 yılında yerel seçimlerde gösterdikleri başarıyı 2024’te de artırarak sürdüreceklerini söyledi.
Toplam 633 delegesi bulunan Eskişehir örgütü il yönetiminin yanı sıra kasımda yapılması planlanan büyük kurultaya 3’ü doğal delege olan milletvekilleriyle toplam 15 kurultay delegesi de seçecek. Çarşaf liste ile gidilecek seçimde iki adayın anahtar listelerinin öğleden sonra netleşmesi bekleniyor.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi