Eskişehir'de büyük tepkiye yol açtı! "Bizimle alay ettiler!"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de büyük tepkiye yol açtı! "Bizimle alay ettiler!"
A
a

KESK Eskişehir Şubeler Platformu milyon kamu emekçisini kapsayan toplu sözleşmeye ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada hükümetin toplu sözleşme teklifine tepki gösterildi.

Sütiş Eskişehir
KESK Eskişehir Şubeler Platformu milyon kamu emekçisini kapsayan toplu sözleşmeye ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada hükümetin toplu sözleşme teklifine tepki gösterildi.

6 milyon kamu emekçisini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonlandı, teklif açıklandı. Hükümetin teklifi 2024 yılı için %14 + %9, 2025 yılı için ise %6+ %5 oldu. KESK Eskişehir Platformu üyeleri ise Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü önünde bir araya gelerek hükümetin zam teklifine tepki gösterdi. 1 günlük iş bırakma kararı aldıklarını söyleyen üyelere CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan da destek verdi.

HÜKÜMET AÇIKÇA  ALAY ETMİŞTİR


Platform adına açıklama yapan SES Eskişehir Şube Eş Başkanı Umut Özge Yılmaz, “İktidar Merkez Bankasının hedeflediği, ama her zamanki gibi tutmayacağı bugünden belli olan enflasyon oranlarının bile altındaki teklifi ile hepimizle açıkça alay etmiştir. Üstelik hükümetin tırnak içinde teklifinde tüm kamu emekçilerinin ortak taleplerine ve 11 hizmet kolunun taleplerine dair tek cümle edilmemiştir. Tüm bunlar ‘müzakereler devam ediyor’ denilip geçiştirilmiştir. Biz KESK olarak en başından beri kamu işvereni olan hükümetin, geçtiğimiz 6 dönem boyunca yaptığı gibi bu dönem de masaya, tutmayan enflasyon hedeflerini, TÜİK sahte enflasyon rakamlarını temel alan bir maaş artışı teklifi ile gelmesi durumunda üretimden gelen gücümüzü kullanacağımızı ilan ettik. Ne yazık ki hükümet bu kez bizi yanılttı. Açıkçası biz bile bu kadarını tahmin etmiyorduk. Enflasyon hedeflerinin bile altında artışları teklif diye sundu.” dedi.

Kaynak : Şener Çetin
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi