Eskişehir'de bu tabelayı "görebilen" yok!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bu tabelayı "görebilen" yok!
A
a

Eskişehir’de otoparkların bulunduğu ve ‘Park Edilmez’ levhasının yerleştirildiği bir ara sokağa onlarca aracın park edilmesi gözlere çarparken, sürücülerin duyarsızlığı tepki çekti

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de otoparkların bulunduğu ve ‘Park Edilmez’ levhasının yerleştirildiği bir ara sokağa onlarca aracın park edilmesi gözlere çarparken, sürücülerin duyarsızlığı tepki çekti.
Odunpazarı İlçesi İstiklal Mahallesi Çınar Sokak’ta ‘Park Edilmez’ levhasına rağmen park edilen araçlar dikkat çekti. Yasak olan alana park edilen araçlar trafiğe çift yönlü açık olan sokağın tek yönünün kapanmasına neden olurken, sürücülerin duyarsızlığı çevredeki vatandaşların tepkisini topladı. Aynı sokakta birden fazla otopark bulunmasına rağmen yaklaşık 10 tane araç yasaklı alana park edilirken, çevredeki vatandaşlar zaman zaman trafiğin sıkıştığını ve buna bağlı olarak gergin anlar yaşandığı aktardı. Ayrıca bazı sürücülerin otopark ücretlerini ceza bedelinden daha yüksek bularak, “En azından param devlete gitsin” dediği iddia edildi.

Eskişehir'deki yolu tek yöne çevirdiler!

Vatandaş Mustafa Demirden, bazı duyarsız sürücülerin boş buldukları yerlere yasak tanımadan park yaptığını söyledi. Çevre sakinleri olarak bu durumdan rahatsızlık duyduklarını ifade eden Demirden, “Biz bu sokaktan şikâyetçiyiz. Çünkü araçlar sağa sola park edip yaya geçişini ve trafik akışını engelliyor. Havalar da sıcak olunca insanlar sinir patlaması geçiyor. Burada çok fazla olay çıkıyor. Ayrıca sokağımızda otoparklar da var ama vatandaşlar ücret vermekten kaçınıyorlar. Boş buldukları yerlere araçlarını bırakıp gidiyorlar, laf da dinlemiyorlar. Normalde burası gidiş-geliş olarak çift yön ama şu anda tek yöne dönmüş durumda” şeklinde konuştu.

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
bekir yıldırım 21 Ağustos 2023 11:53

Ceza kesmezseniz olacağı bu?

0 0 Cevap Yaz
parking 21 Ağustos 2023 09:03

yetersiz ve pahalı olan otoparkların da bu konuda etkisi olabilir.

0 0 Cevap Yaz
Tatar 20 Ağustos 2023 17:22

Eskişehir'e araç park edecek yer bırakmadılar her yer yasak.amaç ceza kesmek

0 0 Cevap Yaz
yasoo 20 Ağustos 2023 16:27

otoparkların fiyatlarından haberiniz var mı. zaten yakıt fiyatlarından beli bükülmüş durumda.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi