Eskişehir'de bu sergiyi kaçırmayın!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bu sergiyi kaçırmayın!
A
a

Bu yıl 16'ncısı düzenlen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun açılışı gerçekleşti. Sempozyum sanatçıları tarafından hazırlanan 16’ncı Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sergisi’nin açılışı Atila Özer Karikatürlü Ev’de gerçekleşti.

Sütiş Eskişehir

Bu yıl 16'ncısı düzenlen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun açılışı gerçekleşti.

Sempozyum sanatçıları tarafından hazırlanan 16’ncı Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sergisi’nin açılışı Atila Özer Karikatürlü Ev’de gerçekleşti. 21 sanatçının katılımıyla gerçekleşen karma seramik sergisi büyük ilgi topladı. Kurdele kesiminden sonra konuşan Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç’ “ Her yolda yeni bir şeritle usanmadan, bıkmadan bu işe devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi.

Sergiye yoğun ilginin olduğu sempozyumda birbirinden çeşitli sanatçıların eserleri görülmeye değerdi. Sergiye, Sempozyum komitesi üyeleri, Sanatçılar ve misafirler katıldı. Katılım oldukça büyük ilgi topladı.

“BÜTÜN DÜNYADA SES GETİRDİ”

Yabancı sanatçıların büyük ilgisi olduğunu belirten Ataç, “Bu çatı altında buluşmak çok güzel. Şirin bir yer, küçük bir yer. Yaklaşık 12 ay çalışan bir yer burası ,biliyoruz şimdi sempozyum alanında çalıştığımız binayı da çok iyi yaptık. Her halde işsizlik girmeden bir gün önce filan bitti eksiğiyle orayı açmak zorunluluğu vardı. Ama o bina yani ufak detayları var düzenlenecek kafamızda 12 ay sanatın yaşadığı bir mekan haline getireceğiz orayı. Türkiye'de de belki ilk örneği olacak. Yurt dışında birkaç yerde o örneği gördüğüm için böyle bir düşüncem vardı ve güzel de bir hayal gerçekleşmiş oldu. Bunu hisseden bunu bilen insanlar o veya o sanat eserinde parmak izi kalsın, emeği olsun, alın teri olsun. Onu sağlamak için yapıldı. Tabii böyle bir anıt için bizim bu komüniteden sonra Sağlık çalışanları için yaptığımız bir anıt var. Hakikaten bütün dünya ses getirdi. Yani pişmiş toprak insana çok sevimli geliyor. Daha sıcak geliyor. Özellikle yabancı sanatçılar resmen bize çıkışıyorlar. Ya siz bunu niye duyurmuyorsunuz diyorlar. Bu kadar önemli bir şey oldu. Bizim de hoşumuza gidiyor. Yani duyuruluyor ama herkesin duyması da mümkün değil her yolda yeni bir şeritle usanmadan, bıkmadan bu işe devam ediyoruz ve edeceğiz. sergiye katılan sanatçı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık. Bugün bizi heyecanlandırdılar. Güzel şeyler göreceğiz. 

Kaynak : Zeynep Ünel
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi