Eskişehir'de balık fiyatları cep yakıyor! İşte sebebi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de balık fiyatları cep yakıyor! İşte sebebi
A
a

Deniz suyu sıcak olduğu için az balık avlanırken, bu durum fiyatlara da olumsuz yansıyor. Balık azlığına akaryakıt ve diğer girdi maliyetleri de eklenince Eskişehir’de hamsinin kilosu 100 lirayı buldu. Eskişehirli esnaf ise havalar soğudukça fiyatlarından düşeceğinden umutlu…

Sütiş Eskişehir
Deniz suyu sıcak olduğu için az balık avlanırken, bu durum fiyatlara da olumsuz yansıyor. Balık azlığına akaryakıt ve diğer girdi maliyetleri de eklenince Eskişehir’de hamsinin kilosu 100 lirayı buldu.

Eskişehir'de esnaf fiyatlarından düşeceğinden umutlu 

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi tezgahtaki balıkların miktar ve fiyatlarını olumsuz etkiledi.Deniz suyu sıcaklığının yüksek olmasının yanı sıra akaryakıta art arda gelen zamlar da hamsinin kilosunun 100 liraya çıkmasına neden oldu.Eskişehir Taşbaşı’nda balıkçılık yapan esnaf Sebahattin Aslangezer, “Hamsi 100 liraya satılıyor. 70 lira ile 80 lira arasına düşecek. Havalar soğursa fiyat da aşağı düşer. Önceden 300 kasa sattığımız yerde havalar sıcak olduğu için 30-40 kasa getirebiliyoruz. Bu da ister istemez fiyata yansıyor. Mazotun, işçiliğin pahalılığından da kaynaklanıyor. Önümüzdeki günlerde hamsi çok düşecek. Karadeniz hamsisinin 50 liranın üstüne çıkacağını düşünmüyorum. Palamut kıt ama hamsi çok bol” ifadelerini kullandı. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi