Eskişehir'de askıda değil muhtarda: Onlarca aile yararlanıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de askıda değil muhtarda: Onlarca aile yararlanıyor
A
a

Eskişehirli muhtar, 2 yıldır hayırseverlerlerden aldığı destekle her hafta ihtiyaç sahibi onlarca aileye ekmek dağıtıyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'in İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Alparslan, yaklaşık 2 yıldır hayırseverlerlerden aldığı destekle ihtiyaç sahipleri için her hafta 25-30 aileye ekmek dağıtıyor.

Alparslan, her cuma günü ihtiyaç sahiplerine ekmek dağıtmaya devam ediyor.Hayırseverlerin destekleri ile fırınlardan aldığı ekmekleri ihtiyaç sahiplerine dağıtan muhtar, sadece kendi mahallesindeki insanlara değil, Eskişehir’in birçok farklı yerinden gelen vatandaşlara da yardım ediyor. Yaklaşık 2 yıldır bu etkinliği sürdürdüğünü dile getiren Alparslan, elinden gelen her yardımı vatandaşlar için yaptığını söyledi. Sadece cuma günleri dağıtım yaparak bir ayda ortalama 500 ekmek dağıttığını dile getiren muhtar, hayırseverlerin gerçekten çok yardımcı olduğunu, yardım edenlerin kim olduklarını bile bilmediğini söyledi.

“Askıda ekmekti, muhtarda ekmek oldu”

Yaptığı yardımlarla vatandaşların sevgisini kazanan Hüseyin Alparslan, görevini yerine getirmek için çaba gösterdiğini söyledi. Fırsat buldukça ekmekten başka yardımlarda da bulunduğunu söyleyen Alparslan, “Yaklaşık 2 yıldır bu yardımları sürdürüyoruz. Sağ olsunlar hayırseverler fırınlarla anlaşıp bana yönlendiriyorlar. Öyle ki, yardımları kimin yaptığını bile bilmiyorum. Ekmek bana geliyor, ben de şehrin her tarafından gelen vatandaşlara vererek yardıma aracı oluyorum. Fırınlardaki askıda ekmek uygulaması adeta muhtarda ekmek oldu diyebilirim. Haftada 25-30 aileleye ekmek ulaştırıyoruz, Allah hayırseverlerimizden razı olsun” dedi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Necati ÜNAL 15 Ağustos 2023 03:39

Muhtarımıza duyarlılığı için teşekkür ederim

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi