Eskişehir’de artık ev değil, ev arkadaşı aranıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’de artık ev değil, ev arkadaşı aranıyor!
A
a

Eskişehir’de sürekli artan kira fiyatları, sözleşmesi devam eden kiracıları da etkiledi. Mevcut kiralarındaki fahiş artışları karşılayamayan kiracılar çareyi yanlarına ev arkadaşı aramakta buldu.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de durdurulamayan kira artışları, sözleşmesi devam eden kiracıları da etkiledi. Mevcut kiralarındaki fahiş artışları karşılayamayan kiracılar çareyi yanlarına ev arkadaşı aramakta buldu.

Eskişehir’deki yüksek ev kiraları yeni ev arayanlar kadar mevcut kiracıları da zora soktu. Sözleşmesi bittiğinde fahiş fiyatlarla karşılaşan kiracılar, masrafların altından kalkamayınca online ev kiralama sitelerinde ev değil de ev arkadaşı aramaya başladı.

Her şey dahil 3 bin lira


Online ev kiralama sitelerinde evlerinin bir odasını kiraya vermek isteyen kiracıların tercihi düzenli ve tertipli olmaları nedeniyle kadınlar. Her şey dahil aylık ödeme ile kendi masraflarına ortak arayan mevcut kiracılar, bin 200 ila 4 bin 100 lira arasında fiyat verirken ev sahibi gibi depozito almayı da ihmal etmiyor. Semt fark etmeksizin istenen ortalama kira bedeli ise 3 bin lira civarında. Öğrenci ya da bekar çalışanın tercih edildiği ilanlarda yaş sınırı koyanların olduğu da görülüyor.

Sıfırdan ev arkadaşı arayan da ilan veriyor


Mevcut düzenine ev arkadaşı arayanların yanı sıra yeni bir düzen kurmak isteyen ancak ekonomik zorlukları nedeniyle tek başına eve çıkamayanlar da ilan veriyor. Kendisi gibi ev arayan kişilere ulaşmak isteyen ilan sahipleri, sıfırdan düzen kurarak beraber eve çıkabilecekleri ev arkadaşlarını arıyor.

İşte verilen ilanlarda dikkat çeken bazı açıklamalar:

“Gelecek kişinin odasında dolap, çekyat ve yatak bulunmaktadır. Lütfen suspus ve eğlence anlayışı olmayan kişiler yazmasın. Önceki ev arkadaşım kadındı ve isterse referans verilebilir. Best ev arkadaşı aranmaktadır!”
  
“Sabahtan akşam 7’ye kadar işte oluyorum. Evin daha insani ve yaşanabilir şartlarda olması için kadın ev arkadaşı arıyorum.”
“Kadın ev arkadaşı tercihim. Erkek olursa da üniversite öğrencisi olmasını istiyorum. Erkekseniz ve üniversite öğrencisi değilseniz lütfen yazıp zamanını çalmayın.”
 
“Toplu yaşam kurallarına uyan, banyo ve tuvaleti medeni bir şekilde kullanacak (sifonu çekecek, kullandığı peçeteyi yere atmayacak) kafa dengi bir arkadaş arıyorum.”
 
“Düzenli, tertipli ve disiplinli olunmalı. Bir aile evi gibi düşünün, aile evindeki gibi bir ortam mevcut. Okul okumak için uygun bir ortam.”
 
 
 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi