Eskişehir'de adaylığının açıklanmasına günler kala istifa etti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de adaylığının açıklanmasına günler kala istifa etti
A
a

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, Odunpazarı Belediye Başkan adayı ilan edilmesine günler kala, görevinden istifa etti

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, Odunpazarı Belediye Başkan adayı ilan edilmesine günler kala, görevinden istifa etti. 
Parti genel merkezi Edizgil’in yerine İl Başkan Yardımcısı Serdar Ulucan’ı İl Başkanı olarak atarken, Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna ile Tepebaşı İlçe Başkanı Nusret Kabasakal ve yönetimleri görevden alındı.
Odunpazarı İlçe Başkanlığına Gürol Yer, Tepebaşı İlçe Başkanlığına ise Görkem Yıldırım görevlendirildi. Ulucan, Yer ve Yıldırım, kendi yönetimlerini belirleyecek.
MHP'den 2014 yılında Odunpazarı Belediye Başkan adayı olarak yüzde 21 oranıyla 55 bin oy almayı başaran Edizgil, İYİ Parti'de siyaset yapmaya başlayıp il başkanı seçilse de Odunpazarı Belediye Başkanlığını istediği çok konuşuldu.
Beklendiği üzere Emine Edizgil, Odunpazarı Belediye Başkan adaylığı için İYİ Parti İl Başkanlığı'ndan istifa etti.
Edizgil, Genel Başkan Meral Akşener'in bu hafta perşembe günü Eskişehir'e gelerek adaylıklarını açıklayacağı iki isimden biri.
Akşener'in, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak; daha önce "genç bir arkadaşımızı aday göstereceğiz" dediği Melih Aydın'ı da Eskişehir ziyaretinde açıklaması bekleniyor.
36 yaşındaki Melih Aydın, 14 Mayıs’ta yapılan Milletvekilliği Genel Seçiminde İYİ Parti'nin Eskişehir 3. sıra milletvekili adayı gösterilmişti.

SERDAR ULUCAN ATANDI
Edizgil'den boşalan İYİ Parti İl Başkanlığı için teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serdar Ulucan atandı.
İYİ Parti'den önce siyaset yaptığı MHP'nin Odunpazarı İlçe Başkanı olan Ulucan, Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini de üstlenmişti.
İYİ Parti’de siyaset yapan, eski MHP’nin merkez ve Odunpazarı ilçe başkanı ve eski Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Gürol Yer de Odunpazarı İlçe Başkanı olarak atandı. Zafer Tuna’nın yerine atanan Gürol Yer kendi yönetimini belirleyecek.
Tepebaşı İlçe Başkanı Nusret Kabasakal’ın yerine de Görkem Yıldırım atandı. Yıldırım da kendi yönetimini belirleyecek.

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi