Eskişehir'de 20 yıllık hizmet: Hem de ücretsiz!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de 20 yıllık hizmet: Hem de ücretsiz!
A
a

Eskişehir’de bir ortopedi firması tarafından yaklaşık 20 sene önce başlatılan ücretsiz sedye ve sandalye uygulaması hastalardan ve yakınlarından takdir topluyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de bir ortopedi firması tarafından yaklaşık 20 sene önce başlatılan ücretsiz sedye ve sandalye uygulaması hastalardan ve yakınlarından takdir topluyor.

Tepebaşı İlçesi Doktorlar Caddesindeki firmanın yaklaşık 20 sene önce başlattığı ücretsiz tekerlekli sandalye uygulaması devam ediyor. Bölgedeki doktorların yoğunlukta olduğu zamanlarda hastaların battaniye ve insan gücü ile taşındığını gören ortopedi işletmesi olan bir esnaf, bazı hasta sandalyelerini ve sedyeleri vatandaşların ücretsiz kullanımına ayırdı. Bu iyi niyetine rağmen geçmiş zamanda hasta sandalyelerinin götürülüp bir daha getirilmemesi sebebiyle kimlik bırakılmasını şart koşan esnaf, işini bitirince hasta arabasını teslim vatandaşlara kimliğini geri veriyor.

“Hastaların zorluk içinde taşınmasına gönlümüz razı olmadı”

Eskişehir’de bir ortopedi işletmesi bulunan Nezih Çapa, ücretsiz tekerlekli sandalye uygulamasına yaklaşık 20 sene önce Doktor Caddesi’nde başladıklarını söyledi. O zamanlarda caddenin ekseriya doktorlardan ve eczanelerden oluştuğunu ifade eden Çapa, “Vatandaşlar hastalarını taşımak için battaniye kullanıyorlardı ya da insan gücü kullanıyorlardı. Hastaların zorluk içinde taşınmasına gönlümüz razı olmadı. Bu yüzden işletmemizin önüne birkaç tane hasta arabası ve sedye yerleştirdik. Hastamızın ihtiyacı olduğunda bunların alıp götürülmesin izin veriyoruz. Fakat maalesef birkaç arabayı bu şekilde kaybettik, çaldılar. Kimlik istemeye başladıktan sonra bu durdu. Hasta geliyor, kimliğini bırakıyor ve arabayı alıyor. İşini bitirince de geri getiriyor, kimliğini teslim ediyoruz. Kimseden para almadık, almıyoruz. Zaman içinde buradaki doktorlar çeşitli yerlere gittiler, muayenehanelerini kapattılar ve hasta sayısı azaldı. Ancak bu uygulamamız günümüzde hala devam ediyor” dedi.Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi