Eskişehir'de "varla yokla" geçinmeye çalışıyorlar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de "varla yokla" geçinmeye çalışıyorlar
A
a

Eskişehir'de aldıkları maaşla geçinmenin artık mümkün olmadığını söyleyen vatandaşlar, birikim yapamadıklarını söyledi. Vatandaşlar, özellikle emeklilerin varla yokla geçinmeye çalıştığını ifade etti

Sütiş Eskişehir
Eskişehirli vatandaşlar, aldıkları maaşların yetersiz olduğunu söyleyerek birikim yapamamaktan dert yandı. Daha önceki yıllarda kötü günler için küçük altın alabildiklerini fakat artık gram altın dahi alamadıklarını anlatan vatandaşlar, “Maaş yetmiyor ama yetirmeye çalışıyoruz. 2 kilo alacağına 1 kilo alıyorsun. 1 kilo alacağına yarım kilo alıyorsun. İdare ediyoruz” dedi.

Ayten Kutlu
“Gerçekten birikim yapmak mümkün değil. Karnınızı doyurursanız iyi yani Türkiye şartlarında. Emekliyiz. Birikim yapmasak da aç değil, açıkta değildik. Ama şimdi çok zor gerçekten. Ekonomi allak bullak. Maaşlar yetmiyor. Kuru ekmeye talim. Emeklilerin durumu gerçekten zor.”

Huriye İyikan
“Yok ne birikimi. Eşim emekli. Onun sayesinde geçiniyoruz. Tek emekli maaşı yetmiyor ama yetirmeye çalışıyoruz. 2 kilo alacağına 1 kilo alıyorsun. 1 kilo alacağına yarım kilo alıyorsun. İdare ediyoruz. Eskiden küçük altın alırdık. Şimdi küçük değil gram bile alamıyoruz. Şimdi alıyorsun, daha gelmeden yerini hazırlıyoruz. Aldığımız hemen gidiyor. Zaten emeklisin. Geriye bir şey kalmıyor.”

Şaban Nohut
“Birikim yapamıyoruz. Emekliyim. Maaş yetmiyor. 8 bin lira para. Otobüsler bedava onun için buraya geliyoruz. Yoksa para harcamaya gelmiyoruz ki. Yok. Emekli maaşıyla ne olur? Eskiden birikim yapardık. 75 yaşındayım. Çocukluğumda 80-100 lira maaştı. Para artıyordu. Emekli mecbur varla yokla geçinmeye çalışıyor. Ayı borçla götürüyor. Şimdi yaz. Yakıt yok, başka giderler yok. Bunlar iyi günler.”

Seydi Gülcü
“Birikim yapamıyoruz. Anca idare diyoruz. Eskiden 5-3 bin lira alırken daha rahat idik. Şimdi 7 bin 500 lira. Bize hiç vermediler zaten. 7 bin 500 bin lirayla nerede birikim yapmak. Keşke olsa da çocuklara yardım etsem. Emekliler öbür tarafa gidecek. Çocukların desteğiyle yaşıyorum ben.”

 
Kaynak : Meltem Karakaş
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Sezin 27 Ağustos 2023 22:01

Emekliye aciyalim mi şimdi onlar istedi böyle olmasını sandikda oy atarken

2 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat