Eskişehir CHP'de "fedakarlık" rüzgarı: Uzlaşma sağlasınlar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir CHP'de "fedakarlık" rüzgarı: Uzlaşma sağlasınlar
A
a

15 Eylül -16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan CHP Eskişehir İl Kongresinde il başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Recep Taşel, “Ben aday olmayarak fedakârlık yapıyorum. 3 belediye başkanımız ve 3 milletvekilimiz bir araya gelsin. Uzlaşma sağlasınlar. Ortak bir isim belirlesinler” dedi.

Sütiş Eskişehir
15 Eylül -16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan CHP Eskişehir İl Kongresinde il başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Recep Taşel, “Ben aday olmayarak fedakârlık yapıyorum. 3 belediye başkanımız ve 3 milletvekilimiz bir araya gelsin. Uzlaşma sağlasınlar. Ortak bir isim belirlesinler” dedi.

CHP’de ilçe kongreleri devam ederken, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, geçtiğimiz günlerde CHP İl Kongresinde il başkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Taşel’in açıklamalarının ardından Eskişehir il başkanlığına Paşa Baydar, Murat Sönmez ve İsmail Kumru gibi isimler geçmeye başladı. Aday olmamasının sebeplerine ilişkin Sonhaber Gazetesi’nden Meltem Karakaş’a konuşan Taşel, tekrar il başkanlığına aday olmayarak fedakârlık yaptığını, amacının partideki yarılmayı önlemek olduğunu ve 3 belediye başkanı ile 3 milletvekilinin ortak bir isimde anlaşmasının zorunluluk olduğunu belirtti.

3 BELEDİYE BAŞKANI VE 3 MİLLETVEKİLİ ANLAŞMAK ZORUNDA

Taşel, “Benim tavrım net. Ben zaten aday olamadığımı açıkladım. Benim amacım mevcut yarılmayı önlemek. Eskişehir’de güçlüyüz. Yerelde güçlüyüz. Ben aday olmayarak fedakârlık yapıyorum. 3 belediye başkanımız ve 3 milletvekilimiz bir araya gelsin. Uzlaşma sağlasınlar. Kimseyi kırıp dökmeden, kırılıp dökülmeden ortak bir isim üzerinde anlaşsınlar. İl kongresinde uzlaşı sağlamak yerel seçimleri kazanmak açısından çok önemli” diye konuştu.

BAŞARILI OLMAMA RAĞMEN ÇEKİLİYORUM

Genel seçimlerden önce çekileceğini fakat Yılmaz Büyükerşen’in müsaade etmediğini söyleyen Taşel, “3 belediye başkanı, 3 milletvekili ortak bir isim belirlemeleri lazım. Dayatma yapmadan bunu belirlemeleri lazım. Ben yaşadım bazı şeyleri ve çok zorlandım. Ben genel seçimler öncesinde çekilecektim ama Yılmaz Hoca izin vermedi. O yüzden devam ettim. Biz Eskişehir’de başarılı bir seçim süreci atlattık. Eskişehir’de güçlüyüz. Ben başarılı bir il başkanıydım ama yerel seçimlerde kazanmak için fedakârlık yapıyorum ve il kongresinde aday olmuyorum” ifadelerini kullandı.

YERELDE AKTÖR OLMAYI İSTERİM

Taşel açıklamasının devamında şunları söyledi: “Benim için siyaset bitmiyor ama. Önümüzdeki süreçte yerelde aktör olmayı isterim. CHP’ye ve CHP’liere, Eskişehirlilere güveniyorum. Partimiz uzlaşı içinde kongreden de yerel seçimlerden de başarıyla çıkacaktır.”
 
Kaynak : Meltem Karakaş
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Demokrasi Bumudur? 5 Eylül 2023 08:55

Ne demek 3 MV, 3 Belediye başkanı ortak isim belirlemeli, halk, üyeler ne işe yarıyor ozaman. Bu CHP nin ve bu kafaların değişmesi lazım. YAZIK YAZIK

0 0 Cevap Yaz
hasan ali 4 Eylül 2023 19:40

bunlara oy yok yolları acık olsun

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi