Eskişehir Adliyesi'nde şok saldırı iddiası

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Adliyesi'nde şok saldırı iddiası
A
a

Eskişehir Adliyesinde tartıştığı avukatı duruşma salonundan çıkaran asliye ceza hakimi ile odasına gidip görüşmek isteyen Baro Başkanı Mustafa Elagöz’ün, fiili ve sözlü saldırıya uğradığı iddia edildi.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Adliyesinde tartıştığı avukatı duruşma salonundan çıkaran asliye ceza hakimi ile odasına gidip görüşen Baro Başkanı Mustafa Elagöz’ün, fiili ve sözlü saldırıya uğradığı öne sürüldü. Bunun üzerine söz konusu asliye ceza hakimi hakkında şikayet dilekçesi düzenleyen Eskişehir Barosu, avukatları imzaya davet etti.  Edinilen bilgiye göre, Adliye Sarayı’nda 23 Mayıs’ta bir asliye ceza mahkemesi duruşma salonunda hakim ile avukat arasında tartışma yaşandı. Asliye ceza mahkemesi hakimi, avukatı polis zoruyla duruşma salonundan çıkarmak istedi. Hakimin, avukata yönelik hakaret ettiği de öne sürüldü. 
Olayın sirayet ettiği Eskişehir Barosu’nun Başkanı Mustafa Elagöz, konuyu görüşmek için hakimin odasına gitti. Elagöz’ün, hakim tarafından fiili ve sözlü saldırıya uğradığı iddia edildi.
Baro, konuyla ilgili Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ile Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmak üzere dilekçe hazırladı. 
Hazırlanan şikayet dilekçesi ve iddia edilen olayla ilgili Eskişehir Barosu’na kayıtlı avukatlara bilgilendirme mesajı gönderildi. 


DAHA ÖNCE DE KARŞI KARŞIYA GELDİLER


Eskişehir’de eski eşi avukat Merve Gül Durmaz ile yoldan tartıştığı sırada, olaya müdahale etmek isteyen Furkan S’yi tabancayla yaralayan Mete A’nın yargılandığı davanın 5 Ekim 2022 tarihindeki ilk duruşmasında avukatlar ve aynı asliye ceza mahkemesi hakimi arasında yine gerginlik yaşanmıştı.  Aralarında Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz’ün de bulunduğu, davaya katılma talebi olan yaklaşık 60 avukat, usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle yargılamaya itiraz etmişti. 
Hakim “mahkeme heyetinin can güvenliğinin tehlikede olduğunu ve alacağı kararların duruşma disiplininin açık bir duruşmaya devam edilmesinin tehdit altında olduğu” gerekçesiyle duruşmayı ertelemişti
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat