Eskişehir - İstanbul yüksek hızlı tren bilet fiyatı ne kadar? Güncel YHT fiyat listesi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir - İstanbul yüksek hızlı tren bilet fiyatı ne kadar? Güncel YHT fiyat listesi
A
a

TCDD, Yüksek Hızlı Tren (YHT) biletlerinin fiyatlarına yaklaşık yüzde 30'luk bir zam yaptığını açıklamıştı. İstanbul-Eskişehir arası bilet fiyatı değişti. Peki, YHT bilet fiyatları ne kadar? Zamlı Eskişehir - İstanbul bileti ne kadar, kaç TL oldu? İşte ayrıntılar...

Sütiş Eskişehir

YHT bilet fiyatlarına %30 oranında zam yapılmıştı. Peki, güncel YHT bilet fiyatları ne kadar? Zamlı Ankara, İstanbul, Eskişehir, Konya bileti ne kadar, kaç TL oldu? İşte detaylar...

Kurban Bayramı sonrası yüksek hızlı tren bilet fiyatlarına yüzde 30 zam geldi.

ESKİŞEHİR - İSTANBUL YHT BİLET FİYATI

Eskişehir - İstanbul YHT bilet fiyatı 160 TL'den 215 TL'ye çıktı. 

ANKARA - İSTANBUL YHT BİLET FİYATI

Ankara-İstanbul YHT bilet fiyatı 248 TL'den 323 TL'ye çıktı.

ANKARA - KONYA YHT BİLET FİYATI

Gelen zam ile Ankara-Konya 146 TL'ye, Ankara-Sivas 312 TL'ye yükseldi.

ANKARA - ESKİŞEHİR YHT BİLET FİYATI

Ankara-Eskişehir YHT bilet fiyatı ise 136 TL oldu.

Türkiye'de yüksek hızlı hattı, 2003'te TCDD tarafından Ankara - İstanbul arasındaki illeri kapsayan 250 kilometre/saat (160 mph) azami hıza uygun Ankara - İstanbul yüksek hızlı demiryolu hattının inşaatına başlanmıştır. Etütler yapıldıktan sonra ilk somut adım 2004'te atılmış ve yüksek hızlı demiryolu için yer açma işlerine başlanmıştır. 23 Nisan 2007'de hattın ilk etabı olan 245 kilometre (152 mi) uzunluğundaki Ankara - Eskişehir YTH hattı etabında deneme seferlerine başlanmış, 13 Mart 2009'da da 1 saat 25 dakika süren ilk yolculu ticari işletim yapılmıştır.

YHT Durakları

 • ANKARA - GAR YHT

 • ANKARA - Eryaman YHT

 • ANKARA - Polatlı YHT

 • ESKİŞEHİR YHT

 • KONYA YHT

 • KONYA - Selçuklu YHT

 • SİVAS YHT

 • BİLECİK YHT

 • BİLECİK - Bozüyük YHT

 • SAKARYA - Arifiye YHT

 • İZMİT YHT

 • İSTANBUL - Söğütlü Çeşme YHT

 • İSTANBUL - Pendik YHT

 • İSTANBUL - Bostancı YHT

 • İSTANBUL - Gebze YHT

Ankara-İstanbul yüksek hızlı demiryolu

Ankara-İstanbul yüksek hızlı hattı, Türkiye'nin en önemli ulaşım projelerinden biridir. Hat, Türkiye'nin ekonomik ve sosyal gelişimine önemli katkı sağlamaktadır ve Türkiye'nin çevre dostu ulaşım sistemlerini geliştirmesine de katkı sağlamaktadır. Ankara - İstanbul yüksek hızlı demiryolu ya da kısaca Ankara - İstanbul YHD, Ankara'daki Ankara YHT Garı ile İstanbul'daki Halkalı Tren İstasyonu arasında Yüksek Hızlı Tren hizmeti verilen uzunluğundaki azami 250 kilometre/saat (160 mph)* hıza uygun çift hatlı, elektrikli, sinyalli yüksek hızlı demiryolu hattıdır.

Ankara - İstanbul yüksek hızlı tren hattı

Ankara - İstanbul - Ankara arasında hareket eden 09.08.2023 tarihinden itibaren geçerli İstanbul Ankara hızlı tren saatleri aşağıda verilmiştir. Bu Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferinde toplam 14 durak bulunmaktadır.

İstanbul-Ankara YHT durakları

 1. Halkalı

 2. Bakırköy

 3. Söğütlüçeşme

 4. Bostancı

 5. Pendik

 6. Gebze

 7. İzmit

 8. Arifiye

 9. Bilecik

 10. Bozüyük

 11. Eskişehir

 12. Polatlı

 13. Eryaman

 14. Ankara Gar

İstanbul-Ankara Hızlı Tren Kaç Saat?

Ankara İstanbul Ankara Hızlı Tren seferleri kaç saat sürer sorusunun yanıtı: en erken 4 saat 25 dakika ve en çok 4 saat 48 dakika olacaktır. Bu süreler seferlerdeki durak sayısına göre değişmektedir.

İstanbul Ankara Hızlı Tren Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul Ankara arasındaki Hızlı Tren yolculuğu ile varış noktasına en erken 4 saat 25 dakika, en geç 4 saat 48 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

İstanbul Ankara Hızlı Tren Durakları Nelerdir?

İstanbul Ankara Hızlı Treni, Halkalı, Bakırköy, Söğütlüçeşme, Bostancı, Pendik, Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı, Eryaman, Ankara Gar istasyonlarından geçmektedir.

Ankara - Sivas yüksek hızlı tren güzergahları

Toplam uzunluğu 405 kilometre (252 mi) olan Ankara - Yerköy - Sivas yüksek hızlı demiryolu hattının 293 kilometre (182 mi)* uzunluğundaki Yerköy - Sivas etabının yapımına Şubat 2009'da başlandı, fiziki altyapı çalışmaları %80 oranında tamamlandı ve 144 kilometre (89 mi)* uzunluğundaki bölümün 9 Şubat 2015'te kesin kabulü yapıldı. Mart 2021'de Balışeyh-Sivas kesiminde test sürüşleri başlayan hat 26 Nisan 2023'te hizmete girmiştir.

393 kilometre (244 mi) uzunluğundaki Ankara - Sivas hattında işletme hızı 250 kilometre/saat (160 mph)*'tir. Ankara - Yozgat - Sivas yüksek hızlı demiryolu projesi belirtilen güzergâhlar üzerindeki demiryolu ile ulaşım süresini 12 saatten 2 saate inmiştir. Güzergâh boyunca toplam 10 istasyon vardır.

Hızlı tren bileti nasıl alınır?

TCDD tarafından bilet satış ve kontrollerde kimlik, pasaport sorgulaması yapılmaktadır. Kontrollerde satışta beyan ettiğiniz bilgilerin uyumsuz olması durumunda biletiniz geçersiz sayılacaktır.

Biletlerinizi TCDD taşımacılık web sitesinden, mobil uygulama ve 444 82 33 numaralı çağrı merkezinden satın alabilirsiniz. Bilet satışlarında TC vatandaşları için ad-soyad, TC Kimlik numarası doğum tarihi, telefon numarası satış esnasından kontrol edilmekte olup uyumsuzluk durumunda bilet satışı yapılmamaktadır.

İstanbul Konya Hızlı Tren Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul Konya arasındaki Hızlı Tren yolculuğu ile varış noktasına en erken 4 saat 57 dakika, en geç 5 saat 9 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

İstanbul Konya Hızlı Tren Durakları Nelerdir?

İstanbul Konya Hızlı Treni, Konya, Selçuklu, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme istasyonlarından geçmektedir.

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Hattı

Ankara - Eskişehir - Ankara arasında hareket eden 09.08.2023 tarihinden itibaren geçerli Ankara Eskişehir hızlı tren saatleri aşağıda verilmiştir. Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde toplam 4 durak bulunmaktadır.

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Tren Durakları

 1. Eskişehir

 2. Polatlı

 3. Eryaman

 4. Ankara Gar

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Kaç Saat?

Ankara Eskişehir Ankara YHT Hızlı Tren seferleri kaç saat sürer sorusunun yanıtı: en erken 01 saat 26 dakika ve en çok 01 saat 29 dakika olacaktır. Bu süreler seferlerdeki durak sayısına göre değişmektedir.

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Durakları Nelerdir?

Ankara Eskişehir Hızlı Treni, Eskişehir, Polatlı, Eryaman, Ankara Gar istasyonlarından geçmektedir.

Ankara Konya Hızlı Tren Hattı

Ankara - Konya - Ankara arasında hareket eden 09.08.2023 tarihinden itibaren geçerli Ankara Konya hızlı tren saatleri aşağıda verilmiştir. Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerinde toplam 5 durak bulunmaktadır.

Konya Ankara Hızlı Tren Durakları

 1. Konya

 2. Selçuklu

 3. Polatlı

 4. Eryaman

 5. Ankara Gar

Ankara Konya Hızlı Tren Kaç Saat Sürüyor?

Ankara Konya Ankara Hızlı Tren seferleri kaç saat sürer sorusunun yanıtı: en erken 1 saat 50 dakika ve en çok 1 saat 53 dakika olacaktır. Bu süreler seferlerdeki durak sayısına göre değişmektedir.

Ankara Konya Hızlı Tren Durakları Nelerdir?

Ankara Konya Hızlı Treni, Konya, Selçuklu, Polatlı, Eryaman, Ankara Gar istasyonlarından geçmektedir.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi