CHP Eskişehir'de adaylar belli oluyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç CHP Eskişehir'de adaylar belli oluyor
A
a

CHP Eskişehir İl Başkanlığı'nın 24 Eylül'de yapılacak kongresi öncesi, adaylar belli olmaya başladı.

Sütiş Eskişehir
CHP Eskişehir İl Başkanlığı'nın 24 Eylül'de yapılacak kongresi öncesi, adaylar belli olmaya başladı.

Mevcut İl Başkanı Recep Taşel'in aday olmayacağı kongre öncesi, belediye meclis üyesi Figen Kahya ile eski CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Erdal Çakıcıer birkaç saat arayla il başkanlığı için aday olduklarını açıkladı.

Başkan adayı olduğunu duyuran Figen Kahya, “Cumhuriyet Halk Partiliyim ve hizmet için adayım. CHP’nin Eskişehir’de şu anda böyle bir gereksinimi olduğunu hissettim, bu süreci iyi yürütebileceğim noktasında bir irade geliştirdim ve aday olmaya karar verdim” yorumunu yaptı.
Büyükşehir ve Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Figen Kahya, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un adayı olduğu yönündeki iddialara ilişkin, "Bu süre zarfında tüm belediye başkanlarımızla görüştüm. Kazım Kurt’un değil, CHP’nin adayıyım" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'de önemli görevlerde bulunan Erdal Çakıcıer de adaylığını açıkladı.

Eski CHP Odunpazarı ilçe başkanı ve 25. Dönem Milletvekili adayı olan Erdal Çakıcıer'in adaylığına ilişkin açıklama yapan Recep Taşel, "İl Başkanlığı için aday olan değerli yol arkadaşımız Sayın Erdal Çakıcıer’e çıktığı bu yolda başarılar dilerim" ifadesini kullandı.
Öte yandan, 23. Dönem CHP Milletvekili Fehmi Murat Sönmez, Odunpazarı Kent Könseyi Başkanı İsmail Kumru ve CHP İl Örgütü Saymanı İnönü Baydar'ın adı da bir süredir il başkanlığına aday olabilecek kişiler arasında geçiyor.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi